Гьотце и Коман бележат, Мюлер с асистенция

Националният отбор на Германия сложи край на продължителния неуспешен период срещу Италия, след като спечели за първи път от юни 1995 г. насам. Победата с 4:1 над Скуадра Адзура е жизнено важна за подбора на състава, който ще бъде избран за ЕВРО 2016.

Кингсли Коман спечели с Франция, докато Дейвид Алаба и австрийските му съотборници допуснаха обрат.

Германия 4:1 Италия

1-0 Тони Кроос (24′), 2-0 Марио Гьотце (45′), 3-0 Йонас Хектор (59′), 4-0 Месут Йозил (75’/д.), 4-1 Щефан Ел Шаарауи (82′)

Състав: Тер Щеген – Рюдигер, Мустафи, Хумелс – Руди, Йозил, Кроос (Крамер 90′), Хектор (Гинтер 85′) – Мюлер (Кедира 69′), Гьотце (Ройс 61′), Дракслер (Фоланд 85′)

Три дни след загубата от Англия, Йоаким Льов направи пет промени в състава. Марио Гьотце се завърна и изигра своя мач номер 50 за Германия. На вратата застана Марк-Андре тер Щеген, който замести болния Мануел Нойер. За първи път Томас Мюлер бе избран за капитан на националния отбор, пред 62 000 зрители на „собствения“ си стадион.

След минута мълчания в памет на Йохан Кройф, решителните немци контролираха събитията на терена и се възползваха от положенията си. Кроос засече рикоширалата топка след центиране на Мюлер във вратата на Буфон, а в последната минута на първото полувреме Гьотце удвои след асистенция на капитана в този мач.

За разлика от мача с Англия, немците затвърдиха преднината си. Йонас Хектор се разписа след страхотна атака, която ще бъде запомнена със страхотната игра с пета на Гьотце. Месут Йозил също се присъедини към голмайсторите, след като се разписа от дузпа. Италианците успяха да стигнат до почетен гол, след като далечният удар на Ел Шаарауи в 81-та минута влезе във вратата.

Франция 4:2 Русия

1-0 Н’Голо Канте (8′), 2-0 Андре-Пиер Жиняк (38′), 2-1 Александр Кокорин (56′), 3-1 Димитри Пайе (64′), 3-2 Юри Жирков (68′), 4-2 Кингсли Коман (76′)

Френският национален отбор изигра много убедителен мач. Кингсли Коман влезе като резерва през второто полувреме и отбеляза първия си гол за националния отбор. Попадението дойде в 75-та минута, след като успя да залъже вратаря на руснаците и да отбележи по невероятен начин последния гол за „петлите“!

Австрия 1:2 Турция

1-0 Златко Юнузович (22′), 1-1 Хакан Чалханоглу (43′), 1-2 Арда Туран (56′)

Публиката на стадино Ернст-Хапел във Виена стана свидетел на обрат направен от гостите след като Здравко Юнузович откри резултата за Австрия. Хакан Чалханоглу се разписа от пряк-свободен удар, преди Арда Туран да се възползва от грешка на австрийския вратар Рамадан Йозкан. Дейвид Алаба беше заменен в 77-та минута.

Източник: bayern.de