Байерн България: Франц Бекенбауер - Байерн България

Прехвърляне към съдържание

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Франц Бекенбауер

#1
Потребителят е неактивен   carrot 

  • Ултрафен
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4684
  • Регистриран: 07-October 10
  • живущ вСтара Загора
  • любим играч:Мануел Нойер
Основен защитник в германската отбрана в продължение на 10 години. Той печели злато, сребро и бронз при участието си в три световни първенства през 1966, 1970 и 1974 г. Сочен е за най-добрият защитник в историята на футбола. Роден лидер на и извън терена, Бекенбауер бе треньор на националния отбор на Германия, с който спечели Световната купа през 1990 г.
0

#2
Потребителят е неактивен   Santa Cruz 

  • Легенда
  • Група: Администратори
  • Мнения: 6038
  • Регистриран: 05-November 10
  • любим играч:От настоящия състав: Нойер, Мюлер, Кимих, Горецка, Ким Мин-джае, Кейн

*
ПОПУЛЯРНО

Ето и следващото интервю-статия с Кайзер Франц:




ФРАНЦ БЕКЕНБАУЕР

Той можеше всичко!




Едно момче си стои у дома в Мюнхен и трепери за изхода от борбата, която води отборът на Сеп Хербергер в Швейцария. Отборът, който печели после световната титла. Едно момче тъгува или тържествува.

Франц няма тогава и 9 години, но страстно желае да се посвети на футбола. Посещава редовно тренировките на своя любим клуб „Мюнхен 1860”, не пропуска и мачовете му. Записва се в неговата школа, не жали сили, за да го харесат, за да го одобрят. Но го натирват като... бездарен. Облича фланелката на „Байерн” и поема по дългия, но и славен път.

Юношата бързо възмъжава. Не само в буквалния смисъл. Получава и бойно кръщение на международното поле – играе в турнира на УЕФА и изведнъж блясва като дарование: 2:1 срещу Швейцария (двата гола негово дело!), загуба от Холандия, но после победа над Швеция – 1:0 след дузпа, която реализира той, 18-годишният вече Франц. В спомените си той не е пропуснал този момент: „При 0:0 трябваше да изпълня дузпата. Сърцето ми биеше до пръсване. Никога няма да забравя тази дузпа!”


13

#3
Потребителят е неактивен   Konrad 

  • Напреднал
  • ПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1066
  • Регистриран: 04-November 10
  • любим играч:Един бе той-Кайзер Франц
Кайзера е нашият символ-невероятен,фантастичен и харизматичен,той винаги идва в труден момент и оправя нещата,абе той е нашия Франц Бекенбауер-Кайзера!!От все сърце му желая много здраве....дълги години още!
2

#4
Потребителят е неактивен   VladimirFCBM 

  • Герой Социалистического Труда
  • ПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2798
  • Регистриран: 10-October 10
  • живущ вСтара Загора
  • любим играч:Оливер Кан
Този мъж е велик!
0

#5
Потребителят е неактивен   bayernfan 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: УС на фенклуба
  • Мнения: 629
  • Регистриран: 14-October 10
  • живущ вПрага
  • любим играч:Марк ван Бомел
Думите тук са излишни!
0

#6
Потребителят е неактивен   Stu4ko 

  • Напреднал
  • ПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1394
  • Регистриран: 13-October 10
  • любим играч:Оливер Кан, Филип Лам
Краткият ми коментар гласи: "Най-голямата личност в историята на световния футбол". Само Кройф бих сложил близко, но на него му липсват титлите с националния отбор, и то именно заради Кайзера ;)
3

#7
Потребителят е неактивен   Konrad 

  • Напреднал
  • ПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1066
  • Регистриран: 04-November 10
  • любим играч:Един бе той-Кайзер Франц
Точно момчета....радвате ме,наистина е най-големия и най-великия!Всеки си има мнение,но ние тука си знаем,Франц е нашия №1!! :wmflasche:
2

#8
Потребителят е неактивен   Santa Cruz 

  • Легенда
  • Група: Администратори
  • Мнения: 6038
  • Регистриран: 05-November 10
  • любим играч:От настоящия състав: Нойер, Мюлер, Кимих, Горецка, Ким Мин-джае, Кейн
От тези очерци и интервюта ми прави впечатление, че в миналото футболистите са били както големи играчи, така и големи личности, респектиращи характери, докато сега далеч не е така...

На мен само последният отговор на Кайзера ми беше достатъчен, за да ме накара да цъкам от удивление и да си казвам "брех, какъв човек!"
2

#9
Потребителят е неактивен   Konrad 

  • Напреднал
  • ПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1066
  • Регистриран: 04-November 10
  • любим играч:Един бе той-Кайзер Франц
:brdfahne2: Да,да,да......много си прав Радо....!не знам защо ставаше така,сигурно поради това,че за да стане велик играч трябваше да минат години,а и всичко ставаше за далеч по-малко пари,а сега едно 20 годишно момче го засипват с милиони,което може би води до изкривяване на психиката и откъсване от реалноста,не знам и аз...но едно време бяха големи играчи и големи мъже...един Кале примерно...абе,те бяха велики!!но пък може и всичко да е въпрос на носталгия,така че не знам и аз!Знам само,че те си остават моите кумири....онези хора,които ме караха да крещя до побъркване и да споря с приятели по цял ден за величието на маншафта и немските отбори и да дебна по някое западно радио до среднощ за някой техен резултат...абе други години,но пък любовта си е същата и сега!
6

#10
Потребителят е неактивен   fleur_delacour 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Екип на уебсайта
  • Мнения: 980
  • Регистриран: 07-November 10
  • живущ вДобрич/Мюнхен
  • любим играч:Кан, Робери, Нойер, Лам
Страхотни интервюта, поздравления за труда! Характерът на тези играчи е наистина достоен за възхищение.
2

#11
Потребителят е неактивен   bayernfan 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: УС на фенклуба
  • Мнения: 629
  • Регистриран: 14-October 10
  • живущ вПрага
  • любим играч:Марк ван Бомел
Честит 66-и рожден ден на една от най-големите личности в света на футбола - Франц Бекенбауер! Нека още дълги години Кайзера бъде здрав и щастлив!
1

#12
Потребителят е неактивен   Ogata 

  • Напреднал
  • ПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1849
  • Регистриран: 11-October 10
  • живущ вБългария
ЧРД на една от най-големите ни легенди. :bow:
1

#13
Потребителят е неактивен   VladimirFCBM 

  • Герой Социалистического Труда
  • ПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2798
  • Регистриран: 10-October 10
  • живущ вСтара Загора
  • любим играч:Оливер Кан
Кайзера е полубог!
1

#14
Потребителят е неактивен   Konrad 

  • Напреднал
  • ПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1066
  • Регистриран: 04-November 10
  • любим играч:Един бе той-Кайзер Франц
Нека е жив и здрав Кайзера!Най-великия футболист на Германия и символа на Маншафта !!
1

#15
Потребителят е неактивен   carrot 

  • Ултрафен
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4684
  • Регистриран: 07-October 10
  • живущ вСтара Загора
  • любим играч:Мануел Нойер
Кайзерът сега ако го пуснат на терена на тия години ще е по-добър от Бадщубер и ще свали повече мадами от Матеус на млади години http://bayern-bulgaria.net/forum/public/style_emoticons/default/tooth.gif Много голям завинаги!
1

Споделете тази тема чрез:


  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

2 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 2 гости и 0 анонимни потребители