Байерн България: Суперотбори на фокус: как Байерн се превърна в световна сила - Байерн България

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Суперотбори на фокус: как Байерн се превърна в световна сила

#1
Guest_moonweaver_*

  • Група: Гост

*
ПОПУЛЯРНО

[i]Тази статия е публикувана в „Спортс

Мнението беше редактирано от moonweaver: 21 November 2014 - 09:34

17

#2
Guest_moonweaver_*

  • Група: Гост

*
ПОПУЛЯРНО

Суперотбори на фокус: как Пеп Гуардиола измени идентичността на Байерн

http://cdn-jpg.si.com/sites/default/files/styles/si_article_main/public/2014/11/20/peptacticsbayern.jpg

Седем месеца след най-болезнения мач на Пеп Гуардиола като треньор - загубата на Байерн с 0:4 от Реал Мадрид в полуфиналите на Шампионската лига - Байерн изглежда по-силен от всякога. Гуардиола умело жонглира с културните традиции на испанското владеене на топката и германската игра на контраатака и изгради отбор, който спечели Бундеслигата за рекордно кратко време, макар и да се провали на полуфиналите в Шампионската лига. Наскоро Байерн записа три забележителни победи - 7:1 и 2:0 срещу Рома и 2:1 срещу Борусия Дортмунд - които въплъщават израстването на отбора в тактическо отношение, след унижението през април. Разбира се, то остава незавършено докато Байерн не се изправи пред подобен противник и този сезон, но със сигурност испанските елементи в тима са повече, наравно с ключовите германвски елементи, вградени в отбора. Ако се анализира Байерн, традиционните тактически формации са полезни само за разбирането на основите на философията на Гуардиола. 3 или 4 цифри в редица са само върхът на айсберга на позиционната игра, упражнявана от Гуардиола - всичко зависи от фазата в играта и съперника.

http://www.si.com/sites/default/files/2014/11/20/formation-animation.gif


Мнението беше редактирано от moonweaver: 23 November 2014 - 21:18

14

#3
Guest_moonweaver_*

  • Група: Гост
Суперотбори на фокус: Мануел Нойер е от друго измерение

http://cdn-jpg.si.com/sites/default/files/styles/si_article_main/public/2014/11/17/neuersuperclub.jpg

Докато Мануел Нойер постоянно излизаше от наказателното си поле, по време на мача от Световното първенство срещу Алжир, се развихри оживена дискусия дали това е гениалност или лудост. А когато той продължи с този стил на игра в четвъртфинала с Франция и финала с Аржентина, едва ли вече на някой му правеше впечатление. Тогава вече беше ясно: германският страж е единствен по рода си в света на футбола, а може би и в цялата история на играта.

28-годишният Нойер съчетава възхитителната лудост и техническите умения на великите немски вратари през годините с модерната мисъл за атакуващ футбол. Когато целият отбор се изнася напред в атака, Нойер върши това, за което бяха нужни двама футболисти в миналото. Той е най-добрият "вратар-либеро" в света и това позволява на Байерн и Германия да атакуват без да се тревожат много-много какво ще се случи, ако съперникът отнеме топката. Както майсторски ни демонстрира в мача срещу Алжир, Нойер може съвсем сам да спира контраатаки като разчита полета и траекторията на извеждащите подавания и да ги елиминира в зародиш с агресивната си стартова позиция.



"Винаги искам да играя така, че да подпомагам защитата, да им пазя гърба, да имам самочувствието и да им давам самочувствие, че съм там", каза Нойер преди Мача на звездите срещу сборния отбор на Мейджър Сокър Лигата и Байерн през 2014-та. "Аз съм последния човек на терена и те трябва да ми вярват".

Германия се мъчеше да пробие плътната алжирска отбрана, чийто отговор бяха опасните контраатаки. Първата топка лесно намираше бързите нападатели

Мнението беше редактирано от moonweaver: 26 January 2015 - 22:22

7

#4
Guest_moonweaver_*

  • Група: Гост
Суперотбори на фокус: капитанът Лам е интелигентен и поливалентен

http://cdn-jpg.si.com/sites/default/files/styles/si_article_main/public/2014/11/20/lahmsuperclub.jpg

Когато миналата година треньорът на Байерн Пеп Гуардиола определи Филип Лам за най-интелигентния футболист, който някога е тренирал, не една или две вежди бяха повдигнати недоверчиво сред футболния свят. Наистина ли? Лам със сигурност е страхотен футболист и може би най-добрия десен бек във футбола, но Гуардиола е тренирал легендарния отбор на Барселона, сред който личаха Шави (най-интелигентният играч, трениран от Гуардиола по мои подозрения), Андрес

Мнението беше редактирано от moonweaver: 23 November 2014 - 21:19

8

#5
Guest_moonweaver_*

  • Група: Гост
Суперотбори на фокус: спомените на баварската легенда Бекенбауер за времето, прекарано в САЩ

http://cdn-jpg.si.com/sites/default/files/styles/si_article_main/public/2014/11/19/beckenbauercosmos_0.jpg

В един прекрасен августовски ден, най-великият германски футболист в историята отново е в Портланд и с широка усмивка на уста си спомня за участието си в един мач тук за Ню Йорк Космос през 1977-ма. „Беше първият Сокър Боул!”, започва Франц Бекенбауер, вече на 69, но с плам в очите. „Беше последният мач на Пеле в първенството”.

В този мач Ню Йорк Космос надиграват Сиатъл с 2:1 – един от многото успехи, които Бекенбауер записва по време на 5-годишния си престой в Съединените щати. По време на първото си интервю за „Спортс

Мнението беше редактирано от moonweaver: 23 November 2014 - 21:16

6

#6
Guest_moonweaver_*

  • Група: Гост
Суперотбори на фокус: как Гуардиола тренира отбора си след пауза за национални отбори (извадки от книгата на Марти Перарно "Пеп: конфиденциално")

http://cdn-jpg.si.com/sites/default/files/styles/si_article_main/public/2014/11/20/pepbastian.jpg

Пеп и неговият разбор на тактиката забавят началото на тренировката с половин час. Обикновено, той дава по 3 такива разговора на мач. В деня преди мача, Пеп казва на играчите си как ще атакува противникът. На сутринта преди мача, прави разбор на тяхната офанзивна и дефанзивна стратегия, а вечерта в хотела преминава през тактическия план за атаката на Байерн.

Петък е и играчите на Пеп са били разпиляли по националните им отбори в последните 12 дни. Пеп иска да поведе отбора и да го разтърси от отпускането.

Мнението беше редактирано от moonweaver: 24 November 2014 - 17:20

6

#7
Потребителят е неактивен   MCMXIII 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 666
  • Регистриран: 14-February 12
  • живущ вСофия
  • любим играч:Лам/Швайнщайгер/Мюлер
Поклон за превода!

Мнението беше редактирано от MCMXIII: 20 November 2014 - 13:39

4

#8
Потребителят е неактивен   pipeto 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 691
  • Регистриран: 14-October 10
  • живущ вСофия
  • любим играч:Фабрикантът Роланд Едлер
Благодаря ти moonweaver! :thank_you2:
1

#9
Guest_moonweaver_*

  • Група: Гост
Готово, всички статии са преведени и качени (оказаха се с 1 по-малко отколкото очаквах). Надявам се да са ви харесали, на мен поне ми беше доста интересно да видя как едно американско списание описва Байерн - според мен са се справили чудесно.
2

#10
Потребителят е неактивен   pipeto 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 691
  • Регистриран: 14-October 10
  • живущ вСофия
  • любим играч:Фабрикантът Роланд Едлер

Преглед на мнениеmoonweaver, на 24 November 2014 - 15:43, каза:

Готово, всички статии са преведени и качени (оказаха се с 1 по-малко отколкото очаквах). Надявам се да са ви харесали, на мен поне ми беше доста интересно да видя как едно американско списание описва Байерн - според мен са се справили чудесно.



Още веднъж :bow:
1

#11
Потребителят е неактивен   ivo 

  • Напреднал
  • ПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1047
  • Регистриран: 23-August 13

1

#12
Потребителят е неактивен   dimi_fcb 

  • Баварец
  • ПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2781
  • Регистриран: 09-October 10

Преглед на мнениеpipeto, на 24 November 2014 - 15:45, каза:

Още веднъж :bow:


+1 :beer2:
1

#13
Потребителят е неактивен   MCMXIII 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 666
  • Регистриран: 14-February 12
  • живущ вСофия
  • любим играч:Лам/Швайнщайгер/Мюлер
Благодаря за положения труд! Беше ми доста интересно. От мен макар и виртуално:

Prost!

http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/bfi1416845739q.png
1

#14
Потребителят е неактивен   Mia San Mia!! 

  • Новак
  • Пип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистриран: 10-October 14
  • любим играч:Мануел Нойер,Томас Мюлер
Бъдещите поколения ще се учат от Мануел!!
0

Споделете тази тема чрез:


Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители