Байерн България: Любима литература - Байерн България

Прехвърляне към съдържание

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Любима литература

#16
Потребителят е неактивен   C3C0_vg 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 934
  • Регистриран: 12-October 10
  • живущ вVelingrad
  • любим играч:Kahn
Българската литература е много зле в момента. Ние не разсъждаваме над тези анализи, които трябва да знаем, ние ги учим наизуст от помагала.
0

#17
Потребителят е неактивен   Winter Hero 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Екип на уебсайта
  • Мнения: 581
  • Регистриран: 11-October 10
  • живущ вМюнхен
  • любим играч:1.
Тези, които могат да разтягат локуми- не четат предварително и разсъждават някак си. Но ако не можеш да разтягаш локуми, просто сядаш и четеш гадните анализи и ги помниш.
1

#18
Потребителят е неактивен   VladimirFCBM 

  • Герой Социалистического Труда
  • ПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2798
  • Регистриран: 10-October 10
  • живущ вСтара Загора
  • любим играч:Оливер Кан
Благодаря ви за моралната подкрепа!Просто го бях насъбрал и трябваше да го излея, особено когато Деси ме подсети за темата.Радвам се, че има хора, които разсъждават като мен, не че съм се съмнявал, но се радвам, че го споделихме един на друг.

Благодаря специално на Машината за бирата, а се оказва, че имаме и сходни слабости! :friends:

Както е казал някога един легендарен човек - "Въображението е много по-важно от всички знания!"(цитирам приблизително)С други думи няма смисъл да знаеш сухите факти ако не можеш да вникнеш, да уловиш същността на нещата.Ако пък успееш, ще се справиш по-добре от този, който наизустява, защото човешкият мозък си има лимит за информацията, която може да съхранява.Тогава, когато дойде непознатото само творческата мисъл и находчивостта могат да ти помогнат.

Всеки сам решава какви методи да използва, но за мен фразата "разтягане на локуми" е обидна.Къде е проблема в това, че разсъждаваш?Напротив, тъкмо разсъжденията тласкат света напред, ако ще и твоите да са безполезни за човечеството, те са от полза за самия теб.Запаметяването на чуждите разсъждения е от полза в конкретна ситуация, но нищо повече.
0

#19
Потребителят е неактивен   carrot 

  • Ултрафен
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4684
  • Регистриран: 07-October 10
  • живущ вСтара Загора
  • любим играч:Мануел Нойер
Един съвет от мен, Владо, умно момче си, анализи не ти трябват, като коментирате в клас някое произведение (с прозата обикновено е по-характерно) си подчертавай по текста изразните средства - кое е метафора, алитерация, градация, хиперболи и така нататък. После като ти се наложи да пишеш само изграждаш текста по скелета на подчертаните думи, изрази, пасажи. Много по-важно е да си знаеш текста, отколкото някой измислен литературен анализ.

Сега на Боби ще отговоря:

Като цяло текстовете, който се изискват според българската образователна система са меко казано глупости - преди беше ОЛВ, след това беше Л
0

#20
Потребителят е неактивен   Winter Hero 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Екип на уебсайта
  • Мнения: 581
  • Регистриран: 11-October 10
  • живущ вМюнхен
  • любим играч:1.
Прави сте. Но не е виновна само образователната система. Че искат да разбираме произведенията така както се е разбирало преди- да. Проблемът обаче е защо четем анализите- защото не четем произведенията. А като не ги четем няма как да разсъждаваме.
Няма нищо лошо в разтягането на локуми. Но хората, които не го умеят значи ли, че не могат да разсъждават? :| В повечето случаи говориш 10 минути и казваш точно 2 изречения пълна с някаква информация.
0

#21
Потребителят е неактивен   VladimirFCBM 

  • Герой Социалистического Труда
  • ПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2798
  • Регистриран: 10-October 10
  • живущ вСтара Загора
  • любим играч:Оливер Кан
Ами Камен е напълно прав - текстът е всичко - той е суровият материал необходим за всички разсъждения и тълкувания.В текстът е всичко, което авторът споделя, защото е пряка връзка между него и читателя.
Да се четат анализи без да е прочетен текста е безсмислено.Особено когато става дума за лирика, както се казва, просто е грехота да не го прочетеш.В крайна сметка след години ще ти остане само това стихотворение в главата, както е с някоя песен, а не десетките страници с критика...
0

#22
Потребителят е неактивен   carrot 

  • Ултрафен
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4684
  • Регистриран: 07-October 10
  • живущ вСтара Загора
  • любим играч:Мануел Нойер
Смяташ, че след години ще ти остане нещо от тези неща в главата. Оптимист http://bayern-bulgaria.net/forum/public/style_emoticons/default/marto.gif
Пък и за какво ти са?


0

#23
Потребителят е неактивен   VladimirFCBM 

  • Герой Социалистического Труда
  • ПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2798
  • Регистриран: 10-October 10
  • живущ вСтара Загора
  • любим играч:Оливер Кан
Ами стихотворенията ме обогатяват като човек.Аз имах предвид, че от анализите няма да ми остане нищо в главата.Нима ти не помниш никаква поезия?Не наизуст разбира се, но просто като произведения.
0

#24
Потребителят е неактивен   fleur_delacour 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Екип на уебсайта
  • Мнения: 980
  • Регистриран: 07-November 10
  • живущ вДобрич/Мюнхен
  • любим играч:Кан, Робери, Нойер, Лам
[quote name='Winter Hero' timestamp='1293226031' post='7800']
Тези, които могат да разтягат локуми- не четат предварително и разсъждават някак си. Но ако не можеш да разтягаш локуми, просто сядаш и четеш гадните анализи и ги помниш.
0

#25
Потребителят е неактивен   VladimirFCBM 

  • Герой Социалистического Труда
  • ПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2798
  • Регистриран: 10-October 10
  • живущ вСтара Загора
  • любим играч:Оливер Кан
Аз пък обожавам българската лирика.Ботев е моят идол, обожавам и Вапцаров, Гео Милев, харесвам много и Далчев...
От друга страна българската проза никога не ми е допадала кой знае колко, с някои изключения.
0

#26
Потребителят е неактивен   stavrev 

  • Ултрафен
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3502
  • Регистриран: 11-October 10
http://www.vesti.bg/...=40&oid=3458571
Накъде върви света.
0

#27
Потребителят е неактивен   fleur_delacour 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Екип на уебсайта
  • Мнения: 980
  • Регистриран: 07-November 10
  • живущ вДобрич/Мюнхен
  • любим играч:Кан, Робери, Нойер, Лам
Ами много неща, които се учат в училище, автоматично се възприемат от учениците като скучни.
0

#28
Потребителят е неактивен   stavrev 

  • Ултрафен
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3502
  • Регистриран: 11-October 10
А аз доста от материала,който съм учил в България, не съм го разбирал.Дойдох тук и въпреки,че е на английски, го разбрах по-добре.Тук ти обясняват материала и имаш време да го усвоиш,а не препускаш да вземеш 10 урока за една седмица.Проверяват ти домашната стриктно и знаеш,че има файда да я правиш.
0

#29
Потребителят е неактивен   Winter Hero 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Екип на уебсайта
  • Мнения: 581
  • Регистриран: 11-October 10
  • живущ вМюнхен
  • любим играч:1.
[quote name='fleur_delacour' timestamp='1294076800' post='8338']
Ами много неща, които се учат в училище, автоматично се възприемат от учениците като скучни.
0

#30
Потребителят е неактивен   VladimirFCBM 

  • Герой Социалистического Труда
  • ПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2798
  • Регистриран: 10-October 10
  • живущ вСтара Загора
  • любим играч:Оливер Кан
Той ако е барал ключовете пак добре... :laughing:
0

Споделете тази тема чрез:


  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

2 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 2 гости и 0 анонимни потребители