Байерн България: (19.) Алфонсо Дейвис - Байерн България

Прехвърляне към съдържание

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

(19.) Алфонсо Дейвис

#1
Потребителят е неактивен   moonweaver 

  • Напреднал
  • ПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1805
  • Регистриран: 28-February 11
  • живущ вСофия
  • любим играч:Томас Мюлер
https://fcbayern.com/binaries/content/gallery/fc-bayern/homepage/saison-18-19/profis/davies/medizincheck/180725_davies_02_don.jpg

Име: Алфонсо Дейвис (Alphonso Davies)
Дата на раждане: 2 ноември 2000 г.
Място на раждане: Будубурам, Гана.
Ръст: 1.78 м.
Основна позиция: Ляв офанзивен полузащитник.
Алтернативна позиция: Централен, десен офанзивен полузащитник.
Основен крак: ляв
Договор до: 2023 година
Трансферна сума: ~13-17 млн. евро (изходящ трансферен рекорд за МЛС към юли 2018 г.)


Байерн Мюнхен обяви трансфера на Алфонсо Дейвис, който официално ще се присъедини към Байерн на 1 януари 2019 г. Параметрите по трансфера не се съобщават, но се счита, че трансферът е на първоначална стойност 13 милиона евро плюс 4 милиона бонуси.

"Алфонсо Дейвис е изключителен талант. Едва на 17 години, той вече разполага със страхотни качества и възможности за бъдещето, поради което беше следен от много топ-клубове. Много съм щастлив, че Алфонсо избра Байерн. Искам да благодаря на всички, които работиха за този трансфер, особено скаутското и правното ни звена. Този трансфер стана факт заради изключителна отборна работа", коментира спортният директор на Байерн Хасан Салихамиджич.

https://fcbayern.com/binaries/content/gallery/fc-bayern/homepage/saison-18-19/profis/davies/medizincheck/180725_davies_11_don.jpg/180725_davies_11_don.jpg

"Много съм радостен от трансфера си в Байерн, още от дете съм мечтал за този миг и сега мечтите ми се сбъдват. Но сега ми предстои много работа, искам да дам всичко от себе си и да се възползвам максимално от гласуваното ми доверие", коментира Дейвис.

Дейвис ще доиграе сезона в МЛС, който завършва на 28 октомври, след което следват плейофи и финал на 8 декември. Според непотвърдени информации, ако Ванкувър не се класират, Дейвис ще пътува веднага за Германия след 2 ноември, когато навършва 18 години. Дейвис ще тренира директно с първия отбор, но първоначално ще играе за дублиращия тим в борбата за промоция в Трета Бундеслига. Дейвис бе избран да участва в Отбора на звездите на МЛС, които излизат срещу Ювентус на 1 август.

https://fcbayern.com/binaries/content/gallery/fc-bayern/homepage/saison-18-19/profis/davies/medizincheck/180725_davies_04_don.jpg/180725_davies_04_don.jpg

Дейвис е роден в ганайски бежански лагер, дал подслон на смейството му, прогонено от войната в Либерия. През 2005 г. вече петгодишен, Алфонсо се установява в Едмънтън, Канада. Броени години по-късно, семейството се мести във Ванкувър, където Дейвис постъпва в юношеската академия на местния Уайткепс.

Дейвис дебютира в МЛС едва на 15 години през юли 2016 г. и записва 300 минути в 8 мача. През следващата 2017 г. записва 1055 минути в 26 мача, а през настоящата 2018 г. е изиграл 1510 минути в 20 мача (3 гола и 8 асистенции). Трябва да се има също така предвид, че треньорът му в Уайткепс често го пуска бек или го връща бек при смяна и влизане на ново крило.

https://fcbayern.com/binaries/content/gallery/fc-bayern/homepage/saison-18-19/profis/davies/medizincheck/180725_davies_03_don.jpg/180725_davies_03_don.jpg

"Той има изключителни качества с топката. С топка в крака тича толкова бързо, колкото и без, подобно на Райън Гигс едно време. Може изключително бързо да сменя посоката в движение, това предвещава големи главоболия за противниковите защитници", коментира треньорът на Ванкувър Уайткепс.

Миналата година Дейвис получи канадско гражданство и вече има 8 мача за мъжкия национален отбор на Канада и раздели приза за Най-добър голмайстор на Голд къп, където вкара 3 гола в 4 мача.

https://fcbayern.com/binaries/content/gallery/fc-bayern/homepage/saison-18-19/profis/davies/medizincheck/180725_davies_01_don.jpg

"Има много хора, особено в Канада, които имат изключително високи очаквания за мен. Но аз съм още само момче, имам да уча страшно много. Трябва да се възползвам ако ми се предостави възможност като млад играч да отида в подобен отбор и да играя с първия отбор", сподели Дейвис.

Треньорът на баварците Нико Ковач потвърди, че Дейвис ще тренира с първия отбор, но най-вероятно ще му бъде дадено време в началото и първоначално ще играе за дублиращия тим в борбата за промоция в Трета Бундеслига.




Мнението беше редактирано от moonweaver: 25 July 2018 - 22:37

3

#2
Потребителят е неактивен   Santa Cruz 

  • Легенда
  • Група: Администратори
  • Мнения: 6038
  • Регистриран: 05-November 10
  • любим играч:От настоящия състав: Нойер, Мюлер, Кимих, Горецка, Ким Мин-джае, Кейн
Ще я оставя тук темата, докато я видят хората, но после ще я преместя в раздела за дубъла, след като са потвърдили, че ще бъде там в началото.
1

#3
Потребителят е неактивен   Andoniooo 

  • -
  • ПипПипПипПипПипПип
  • Група: Модератори
  • Мнения: 5868
  • Регистриран: 12-November 11
  • любим играч:Кан, Нойер, Рибери, Шол, Хумелс, Мартинес

1

#4
Потребителят е неактивен   Targeted Individual 

  • Ултрафен
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3463
  • Регистриран: 30-October 15
Впечатляващо представяне.
0

#5
Потребителят е неактивен   nevah 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 302
  • Регистриран: 16-April 13
  • живущ вСофия
  • любим играч:Батигол и Мелничарчето
Е той ги разминава на ходом.. Само на мен ли ми се струва, че целия мач е на забавен каданс?! Иначе евала, ако вземем сега Пулишич и това момче се адаптира добре ще имаме един доста силен млад отбор.
0

#6
Потребителят е неактивен   bizi 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 576
  • Регистриран: 14-July 13
Разчитам много на Алфонсо да се окаже по-ефективен от Коман и Гнабри.
0

#7
Потребителят е неактивен   the Amazing Ralph 

  • Ултрафен
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3235
  • Регистриран: 03-November 12
Дейвис днес го гледах малко срещу Щатите. Вкара първия гол и беше активен, но пак е далече от нивото, необходимо за Байерн, за съжаление.
0

#8
Потребителят е неактивен   TOKATA 

  • Черна нинджа
  • Група: Администратори
  • Мнения: 4442
  • Регистриран: 09-July 11
  • живущ вСофия
  • любим играч:Нойер, Мюлер

Преглед на мнениеthe Amazing Ralph, на 16 October 2019 - 05:43, каза:

Дейвис днес го гледах малко срещу Щатите. Вкара първия гол и беше активен, но пак е далече от нивото, необходимо за Байерн, за съжаление.


Кой 18-годишен е на нивото за Байерн в момента? :whistle:
0

#9
Потребителят е неактивен   the Amazing Ralph 

  • Ултрафен
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3235
  • Регистриран: 03-November 12
Дано да е само за възрастта. Виждали сме много подобни таланти на неговата възраст, които само си остават надежди.
0

#10
Потребителят е неактивен   Super_Super_Bayern 

  • ПРОСТ СЪМ КАТО ГЪДУЛКА
  • Пип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистриран: 16-April 15
  • любим играч:Гнабри,Бастиан, Ариен и Йозуа :)
Е, много ясно, че след 4-5 години прекарани като пейка, ще стане мегазвезда. /s

Парадоксът е, че за да стане нещо от него, трябва да играе редовно. Той обаче няма необходимото ниво да играе редовно при нас, особено на фона на това, че се гърчим като риби на сухо всеки мач.
-2

#11
Потребителят е неактивен   Datty 

  • Ултрафен
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3267
  • Регистриран: 12-October 10
Дейвис е получил лек урок за правилата на футбола
0

#12
Потребителят е активен   Боби 

  • Роланд Дисчейн
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3209
  • Регистриран: 22-November 10
  • живущ вПловдив
  • любим играч:Кингсли Коман
Фонзи е награден с нов договор, до 2025-та!
3

#13
Потребителят е неактивен   Targeted Individual 

  • Ултрафен
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3463
  • Регистриран: 30-October 15
https://m.tuttosport.../risultati.html

Ударете едно рамо на Фонзи за наградата "Golden Boy"! :)
0

#14
Потребителят е неактивен   bizi 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 576
  • Регистриран: 14-July 13
Алфонсо + Лерой. Не ми се мисли кво ше става със защитниците срещу тях.
0

#15
Потребителят е неактивен   Targeted Individual 

  • Ултрафен
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3463
  • Регистриран: 30-October 15
Трето място за наградата "Golden Boy" на Фонзи. Втори е Ансу Фати, а победител съвсем очаквано е Ерлинг Холан.
0

Споделете тази тема чрез:


  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители