Байерн България: Ханс-Дийтер Флик - Байерн България

Прехвърляне към съдържание

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Ханс-Дийтер Флик

#31
Потребителят е неактивен   Росен 

  • Легенда
  • ПипПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5844
  • Регистриран: 14-October 10
  • живущ вБългария/Елена
  • любим играч:Щефан Ефенберг/Оливър Кан
Нещата са по-сериозни отколкото изглеждат.
0

#32
Потребителят е неактивен   Targeted Individual 

  • Ултрафен
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3463
  • Регистриран: 30-October 15
Започнали са преговори между Лапорта и Ханзи.
0

#33
Потребителят е неактивен   Targeted Individual 

  • Ултрафен
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3463
  • Регистриран: 30-October 15
Официално: Ханзи Флик ще бъде треньор на Германия след Евро-то.

Отдъхнах си. По едно време сериозно се бях притеснил, че може да отиде в някой друг клуб. Още повече, че Лапорта действително го е навивал за Барселона...
0

#34
Потребителят е неактивен   Росен 

  • Легенда
  • ПипПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5844
  • Регистриран: 14-October 10
  • живущ вБългария/Елена
  • любим играч:Щефан Ефенберг/Оливър Кан
Прави Германия световни и европейски,и се връща в Байерн да набива каски.
1

#35
Потребителят е неактивен   AnaGom 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 310
  • Регистриран: 22-February 13
Трябваше не само да подпише договора, а и да започне с Маншафта веднага. Защо Сопола трябва да похабява още едно първенство?
3

#36
Потребителят е неактивен   Targeted Individual 

  • Ултрафен
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3463
  • Регистриран: 30-October 15

Преглед на мнениеРосен, на 25 May 2021 - 13:22, каза:

Прави Германия световни и европейски,и се връща в Байерн да набива каски.


И аз така го виждам, живи и здрави.
0

#37
Потребителят е неактивен   Targeted Individual 

  • Ултрафен
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3463
  • Регистриран: 30-October 15
"В: Ханзи Флик, ти си фен на Байерн от дете и Герд Мюлер е имал голямо влияние върху теб. Какви са твоите спомени от него?

О: Израснах с Герд Мюлер, а неговия игрови стил и головете му бяха много специални за мен. Като дете намирах голмайсторското съревнованието между него и Юп Хайнкес за много вълнуващо. Понеже брат ми беше фен на Гладбах, аз стисках палци на Байерн - двамата бяхме в постоянна надпревара у дома: на игрището брат ми беше винаги Юп Хайнкес, а аз Герд Мюлер. Години по-късно имах възможността да се изправя срещу самия Герд. Бидейки млад футболист в Мюнхен, често играех тенис срещу него. Давах всичко от себе си, но нямах никакви шансове.

В: С Байерн си печелил Бундеслигата, както като играч, така и като треньор, и то още в своите дебютни сезони. По-малко ли се наслаждаваш на успехите като треньор?

О: Като треньор е по-различно. За мен е важно всички да се чувстват комфортно, и затова включвам треньорския щаб във всичко. Само тогава можеш да постигнеш топ успехи. Мисля, че успяхме. Жалко, че миналата година не можахме да отпразнуваме титлите с нашите фенове на стадиона. Публиката липсваше много - включително и за интеграцията на новите играчи.

В: Какво имаш предвид?

О: Като новобранец имаш нужда от време, за да се впишеш, независимо дали си суперзвезда или млад талант. Феновете допринасят за цялостния процес, те ти дават обратната връзка на игрището - позитивна или негативна. Това е много важно, защото Байерн Мюнхен винаги е означавал успех и правенето на всичко възможно за постигането му.

В: Гореща спортна тема този сезон беше броя пъти, в които изоставахте в резултата. В 10 от 14 случаи обръщахте и стигахте до равенство или победа. Откъде намирахте воля за това?

О: Мисля, че това е в резултат на пътя, който извървяхме заедно през последните 18 месеца. Разбира се, ние си поставяме цели предварително, но начинът за постигането им е също толкова важен. Желанието и вярата в собствените възможности са силно застъпени в тима.

В: Като фен, дори и след изоставахте с 2-0, имах усещането, че все пак ще намерите начин да обърнете мача. Как се чувствахте вие тогава?

О: Да бъда честен: Чувствах се по същия начин - освен при загубата от Майнц. Тогава имаше някои знаци по време на мача и аз усетих, че ще бъде много, много трудно. Трябва да го приемеш и да подходиш добре в съблекалнята, защото всичко това беше невероятно постижение за отбора. Те нямаха почти никаква лятна пауза, крайно недостатъчна предсезонна подготовка, мач на всеки три дни - и отново спечелиха шампионата, така че всички казваме с голяма увереност, че това беше най-заслужената титла.

В: Какво се случваше в съблекалнята, когато отборът изоставаше в резултата на почивката? Имаше ли някои по-запомнящи се моменти?

О: Да, във Франкфурт губехме с 2-0. Играчите се разгорещиха помежду си. Тогава отидох във фитнеса до съблекалнята, заедно с асистентите си, и казах: "Оставете ги намира." Видях го като добър знак, през второто полувреме играхме далеч по-добре, макар и за съжаление да не успяхме да обърнем срещата.

В: Йозуа Кимих е въплъщение на упоритост и борбеност. Съгласен ли си?

О: Думата "борбеност" понякога има негативен оттенък, но той определено е много, много фокусиран, това е което го отличава. Аз мисля, че ако той канализира тази амбиция малко по-добре и я насочи в правилната посока, може да стане най-добрият футболист в света. Той вече е играч от световна класа на няколко различни позиции, но може да направи още една крачка напред и се надявам да го стори. Давид Алаба е изключително вариативен и винаги играеше със сърце, и беше еднакво важен за отбора.

В: Относно Томас Мюлер, ти не просто го засипа с похвали, но дори му се поклони след победата над Борусия в Дортмунд. Успя ли той да се преоткрие на 30-годишна възраст?

О: Томас е феномен за мен. Невинаги прави нещата така, както трябва. Но ти носи много повече моменти на удоволствие, отколкото на раздразнение - например, отива до ъгловото флагче, когато не трябва, губи топката, и дава началото на противникова контраатака. Понякога ми става смешно и имам чувството, че го прави нарочно, за да ме дразни и да ми събуди адреналина. Но той значи толкова много за отбора и за клуба, никога няма да има подобен на него. Постигнатото от Мюлер в кариерата му е уникално. На всичкото отгоре е изключително земен и много добър човек.

В: Ти говори за Кимих, Алаба и Мюлер. Мануел Нойер и Робърт Левандовски са останалите от гръбнака на тима.

О: За мен и за всички треньори гръбнакът е ключов елемент. И нямаше такъв по-добър в света за последните две години. Никога не съм искал да откроявам конкретен играч от отбора, защото всички заедно постигаме целите си. Но винаги можех да разчитам напълно на тези петимата, беше истинско удоволствие.

В: Какво оставяш след себе си в Байерн?

О: Мисля, че на Юлиан Нагелсман ще му бъде доста забавно, защото този отбор има огромно качество и страхотно отношение. На него му написах същото. Те са топ отбор и те знаят кое е важното. Като треньор ти трябва да ги подкрепяш.

В: Като дете ти си бил фен на ФК Байерн - ще бъдеш ли такъв и в бъдеще?

О: Разбира се! Този клуб винаги ще бъде специален за мен. Например, след спечелването на титлата Кале Румениге дойде в моя офис с две чаши шампанско за наздравица, което беше страхотен жест. Най-хубавите ми години като футболист бяха тук и празнувах големи успехи като треньор. Байерн е моят клуб!"

Мнението беше редактирано от Lozanov: 03 June 2021 - 23:37

1

#38
Потребителят е неактивен   Targeted Individual 

  • Ултрафен
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3463
  • Регистриран: 30-October 15
"Раздялата ми с Байерн ме нарани много. Решението беше трудно за мен. Не е тайна, че моя клуб винаги е бил ФК Байерн. Имах две феноменални години с играчите, а треньорския щаб свърши чудесна работа. Това беше върховно постижение за целия европейски футбол по това време.

След дълго размишление и разговори с хора, близки до сърцето ми, стигнах до извода, че ако бях продължил престоя си в Байерн, щях да наруша собствените си принципи. Въпреки, че част от мен искаше да остане и да работи с този изумителен състав, вече подходящите условия не бяха налице."

Цитат от новата книга на Ханзи Флик "Ханзи Флик: Моментът", която ще излезе в Амазон на 20ти септември.
4

Споделете тази тема чрез:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

2 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 2 гости и 0 анонимни потребители