Байерн България: (8.) Леон Горецка - Байерн България

Прехвърляне към съдържание

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

(8.) Леон Горецка

#1
Потребителят е неактивен   Santa Cruz 

  • Легенда
  • Група: Администратори
  • Мнения: 6060
  • Регистриран: 05-November 10
  • любим играч:От настоящия състав: Нойер, Мюлер, Кимих, Горецка, Ким Мин-джае, Кейн
https://i.imgur.com/fq4EVgY.jpg?1




Име: Леон Горецка (Leon Goretzka)
Дата на раждане: 6. февруари 1995 г.
Място на раждане: Бохум, Германия
Ръст: 1.89 м.
Основна позиция: Централен полузащитник
Алтернативна позиция: Офанзивен полузащитник
Договор до: 2022 година
Трансферна сума: 0 евро





Леон Горецка подписа предварителен договор с Байерн Мюнхен. Новината потвърди неговият клуб Шалке 04.

Немският национал бе трансферна цел и на английските Ливърпул и Арсенал. Слуховете сочеха, че Ливърпул е начело в списъка на желаещите за подписа на Горецка, но Байерн е клубът, убедил 22-годишният футболист, че е точният клуб за развитието му.

Изпълнителният директор на Шалке 04 Кристиан Хайдел разкри на пресконференция, че е бил информиран от Леон Горецка, че иска да напусне клуба, за да се присъедини към Байерн Мюнхен.

„Той има споразумение с баварците от 1-ви юли. Направихме всичко, за да го задържим в Шалке. През лятото дори се бяхме разбрали с него и съветника мy. Той все още искаше време, за да развие физическите си качества”, коментира Хайдел.

Треньорът на Шалке 04 Доменико Тедеско е разочарован, че ще трябва да се раздели с Горецка. Според него клубът губи не само качествен играч, но и страхотен човек. Пристигането на Горецка на "Алианц Арена" пък ще засили спекулациите около евентуалното напускане на Артуро Видал.

22-годишният полузащитник е юноша на Бохум. Той преминава в редиците на Шалке 04 през 2013-та година. През настоящия сезон има 12 мача и 4 гола. За националния отбор на Германия е с актив от 12 мача и 6 попадения.



Романтик и лидер: Кой е Леон Горецка




6

#2
Потребителят е неактивен   TheIsco 

  • Новорегистриран
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистриран: 24-February 18
Уникален футболист с много добри качества. Един от най-добрите в Бундеслигата.
-1

#3
Потребителят е неактивен   moonweaver 

  • Напреднал
  • ПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1805
  • Регистриран: 28-February 11
  • живущ вСофия
  • любим играч:Томас Мюлер
https://i.imgur.com/jalzEBY.png
0

#4
Потребителят е неактивен   niki87 

  • Баварец
  • ПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2998
  • Регистриран: 11-October 10
Абсолютен средняк. Подходящ е за Леверкузен, а в Байерн може евентуално да запълва дупки.
0

#5
Потребителят е неактивен   moonweaver 

  • Напреднал
  • ПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1805
  • Регистриран: 28-February 11
  • живущ вСофия
  • любим играч:Томас Мюлер

Преглед на мнениеAgent Cooper, на 05 July 2018 - 22:35, каза:

Абсолютен средняк. Подходящ е за Леверкузен, а в Байерн може евентуално да запълва дупки.


VS.

Херман Герланд, юни 2014 г. каза:

"Леон Горецка има класата да играе в Байерн. Сега той подписа дългосрочен договор с Шалке, но когато си толкова добър колкото него, задължително в даден момент от кариерата си трябва да играеш в Байерн".


Чудя се кой от двама ви разбира повече и на кого да вярвам :rolleyes:
3

#6
Потребителят е неактивен   Datty 

  • Ултрафен
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3267
  • Регистриран: 12-October 10
Горетцка ако не беше Байерн, щеше да е в Барса или някой водещ английски отбор. Майер е средняк, за когото слуховете стигат до Айнтрахт, Горетцка от друга страна е топ-трансфер.
2

#7
Потребителят е неактивен   Targeted Individual 

  • Ултрафен
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3463
  • Регистриран: 30-October 15
Не че нещо, но изказването на Герланд е от 2014-та. За 4 години прекалено много неща се промениха. Ще го видим колко струва през новия сезон.
0

#8
Потребителят е неактивен   TOKATA 

  • Черна нинджа
  • Група: Администратори
  • Мнения: 4442
  • Регистриран: 09-July 11
  • живущ вСофия
  • любим играч:Нойер, Мюлер
Горецка беше един от малкото читави и ориентирани играч на Шалке миналата година (още се чудя как завършиха втори) и най-добрията национал на Купата на кофедерациите. Не знам защо толкова го хранят някои хора! :to_become_senile:
1

#9
Потребителят е активен   ivo 

  • Напреднал
  • ПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1039
  • Регистриран: 23-August 13
Според мен има потенциал да се наложи в Байерн, но това едва ли ще стане този сезон според мен... Сега става за титуляр в доста мачове от Бундеслигата и някои от групите на ШЛ, но не и за елиминациите срещу най-големите отбори. Наложи ли му се да играе срещу Реал, Барселона , Ювентус , Сити и т.н. ще е стресиран като уплашена сърна.

Мнението беше редактирано от ivo: 06 July 2018 - 14:14

0

#10
Потребителят е неактивен   Santa Cruz 

  • Легенда
  • Група: Администратори
  • Мнения: 6060
  • Регистриран: 05-November 10
  • любим играч:От настоящия състав: Нойер, Мюлер, Кимих, Горецка, Ким Мин-джае, Кейн

Преглед на мнениеTOKATA, на 06 July 2018 - 14:13, каза:

Горецка беше един от малкото читави и ориентирани играч на Шалке миналата година (още се чудя как завършиха втори) и най-добрията национал на Купата на кофедерациите. Не знам защо толкова го хранят някои хора! :to_become_senile:


Според мен основната причина някои хора да го хранят е, че все още не се е наложил в националния отбор и съответно не можа да допринесе с нещо на това Световно. Но това не трябва да изненадва никого предвид факта, че титуляри са такива като Йозил, а в Русия влезе само веднъж като резерва и то на нетипична за него позиция.

Мен лично Горецка много ме кефи, защото има и качества, и потенциал, и психика, и физика, и поведение/интелект. Има си всичко, а освен това е млад германец с лидерски способности. Помня, че тук във форума го коментирахме за първи път доста отдавна - още, като беше на 17-18 години и играеше във Втора Бундеслига с Бохум. Беше направил някакво силно впечатление на голям турнир с младежките национали. Та, още тогава се говореше за огромния му потенциал и това, че е един от най-големите немски таланти на своето поколение. Оттогава ми е симпатичен и го наблюдавам. Засега оправдава очакванията, тъй като показва развитие във всеки сезон. Да, не е станал световна класа за 2 сезона като Мбапе, но такива играчи са изключение - останалите се развиват по-плавно, но важното е, че не спират на едно място, а има движение нагоре. До голяма степен съм сигурен, че няма да разочарова и не след дълго ще му се радваме, както сега на Зюле.

Преглед на мнениеivo, на 06 July 2018 - 14:13, каза:

Според мен има потенциал да се наложи в Байерн, но това едва ли ще стане този сезон според мен... Сега става за титуляр в доста мачове от Бундеслигата и някои от групите на ШЛ, но не и за елиминациите срещу най-големите отбори. Наложи ли му се да играе срещу Реал, Барселона , Ювентус , Сити и т.н. ще е стресиран като уплашена сърна.


По принцип си прав, че най-логичното ще е да му трябва сезон, за да се наложи, но не е задължително да е стресиран срещу грандовете (справка - Зюле и Толисо). Горецка го виждам като боец, така че не мисля, че ще налее бетона в такива мачове.
1

#11
Потребителят е неактивен   TakingLives 

  • Баварец
  • ПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2812
  • Регистриран: 12-October 10
  • живущ вСофия/Пазарджик
  • любим играч:Томас Мюлер
Баш па от тия чикиджий Сити ще се стресне! Ония пациенти Фернандиньо и Гюндроган ще му скрият топката сигурно...
0

#12
Потребителят е неактивен   Santa Cruz 

  • Легенда
  • Група: Администратори
  • Мнения: 6060
  • Регистриран: 05-November 10
  • любим играч:От настоящия състав: Нойер, Мюлер, Кимих, Горецка, Ким Мин-джае, Кейн
Честит рожден ден на танка ни в центъра на терена. Пожелавам му заедно с Кимих (с когото имат 2 дена разлика) да мачкат още 10 години в полузащитата ни. :strongbench:
2

#13
Потребителят е неактивен   Боби 

  • Роланд Дисчейн
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3226
  • Регистриран: 22-November 10
  • живущ вПловдив
  • любим играч:Кингсли Коман
Ще носи номер 8 от другия сезон. Значи ще подпише нов договор!

Гъзарите Леон, Серж и Йоз налапаха хубавите номера :laughing:
0

#14
Потребителят е неактивен   Targeted Individual 

  • Ултрафен
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3463
  • Регистриран: 30-October 15
Проблем с новия договор. Не е доволен от заплатата. Наел си е други агенти. Реал и Барселона следят ситуацията.
0

#15
Потребителят е неактивен   Andoniooo 

  • -
  • ПипПипПипПипПипПип
  • Група: Модератори
  • Мнения: 5875
  • Регистриран: 12-November 11
  • любим играч:Кан, Нойер, Рибери, Шол, Хумелс, Мартинес
Да си заминава с 250 в посоката на Коман, щом парите са му мн важни. Знаем 99% от германските играчи как разцъфват зад граница!
0

Споделете тази тема чрез:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители