Байерн България: Байерн II - обща дискусия - Байерн България

Прехвърляне към съдържание

  • (17 Страници) +
  • « Първа
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Байерн II - обща дискусия

#211
Потребителят е неактивен   Santa Cruz 

  • Легенда
  • Група: Администратори
  • Мнения: 6069
  • Регистриран: 05-November 10
  • любим играч:От настоящия състав: Нойер, Мюлер, Кимих, Горецка, Ким Мин-джае, Кейн
Това лято има приятна новост в дубъла - този път сме решили да не обираме млади таланти, откъдето падне, а да дадем шанс изцяло на играчи от младежките ни формации и по-точнo от младежката ни формация под 19-годишни. Почти всички нови попълнения през този сезон ще са оттам (цели 7 засега). Много се радвам за това решение - няма нужда да търсим играчи от други места, след като има достатъчно наши кадри, на които можем да разчитаме поне за дубъла, ако не за първия отбор.
4

#212
Потребителят е неактивен   moonweaver 

  • Напреднал
  • ПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1805
  • Регистриран: 28-February 11
  • живущ вСофия
  • любим играч:Томас Мюлер
Много ми харесва това, че Байерн наистина здраво се е хванал да развива собствената школа и е показателен фактът, че след незадоволителните резултати Хайко Фогел беше освободен, а сега дубъла ще бъде поет от Тим Валтер, който вдигна шампионската титла на Германия до 17 години. Отборът до 19 години пък игра финал, злощастно загубен с дузпи от аверите от Дортмунд. Тези два безпрецедентни успеха за юношите в последните години, както и фактът, че шампионският треньор Валтер ще поеме дубъла поне за мен е красноречиво доказателство, че в Байерн имат съвсем ясна идея как искат да се развиват и то не само от гледна точка на инфраструктура и наскоро отварящият Байерн Кампус. Изобщо в Байерн в момента има много добри треньори за всички гарнитури и резултатите го показват, а очаквам с отварянето на новата база успехите да са още по-значими и да видим нов юноша, който да последва последния мохикан Алаба. А и привличането на млади таланти от всички възрасти също ще е ключово, но аз нямам съмнение, че Херман Герланд и привлеченият от Ред Бул Залцбург Йохен Зауер ще вдигнат нивото на качествено ново равнище. Включително това корейчето, за което се говори според мен ще бъде пратен директно там, а не в първия отбор, което е разбираемо.

Между другото, има ли тема за отбора до 19 години и за този до 17? Специално за шампионите до 17 години ми се ще да напиша едно по-обширно мнение за младите баварци, които бяха ключови за титлата, но ми се струва, че тази тема трябва да си е за дубъла, пред когото отново е поставена целта за промоция в Трета Бундеслига.

Може би има смисъл да се помисли да се преименува този раздел на форума от Байерн II на "Байерн II и младежки формации" или нещо такова и да има по една тема за всяка гарнитура. На мен лично ми е слабост да чета информации за тях.

Мнението беше редактирано от moonweaver: 22 June 2017 - 01:17

2

#213
Потребителят е неактивен   Santa Cruz 

  • Легенда
  • Група: Администратори
  • Мнения: 6069
  • Регистриран: 05-November 10
  • любим играч:От настоящия състав: Нойер, Мюлер, Кимих, Горецка, Ким Мин-джае, Кейн
Няма такива теми. Предложенията ти са доста добри, така че се заемам. :good: Даже ще преместя и темата за жените тук.
1

#214
Потребителят е неактивен   Santa Cruz 

  • Легенда
  • Група: Администратори
  • Мнения: 6069
  • Регистриран: 05-November 10
  • любим играч:От настоящия състав: Нойер, Мюлер, Кимих, Горецка, Ким Мин-джае, Кейн
Този сезон ще играем срещу първия отбор на Мюнхен 1860! Те изпаднаха от 2-ра Бундеслига в края на миналия сезон, но тъй като собственикът им не е искал да плати за правата за участие в Трета лига, се получава така, че автоматично отпадат в регионалните лиги. По този начин се превръщат в основни фаворити за първото място, но и ще ни се отвори възможността да ги бием с втория отбор. Дано се възползваме най-малко за радост на феновете.

П.П. Сезонът започва на 14-ти юли.
0

#215
Потребителят е неактивен   Santa Cruz 

  • Легенда
  • Група: Администратори
  • Мнения: 6069
  • Регистриран: 05-November 10
  • любим играч:От настоящия състав: Нойер, Мюлер, Кимих, Горецка, Ким Мин-джае, Кейн
Дубълът ни за мен е германският Арсенал. Всеки сезон се надяваме на титла, а накрая все не се получава, защото сме непостоянни. Сезонът винаги го почваме слабо, после по средата набираме скорост, но вече е късно. Можем да бием най-силните, но можем да се издъним и срещу най-слабите. :sleep:
0

#216
Потребителят е неактивен   Georgi 

  • Баварец
  • ПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2011
  • Регистриран: 11-August 13
Не мисля ,че тези момчета имат сили за трета лига където ще се борят да не изпаднат по добре е за тяхното съмочувствие да си играят в регионалигата.

Мнението беше редактирано от Georgi: 25 October 2017 - 20:25

0

#217
Потребителят е неактивен   moonweaver 

  • Напреднал
  • ПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1805
  • Регистриран: 28-February 11
  • живущ вСофия
  • любим играч:Томас Мюлер

Преглед на мнениеGeorgi, на 25 October 2017 - 20:19, каза:

Не мисля ,че тези момчета имат сили за трета лига където ще се борят да не изпаднат по добре е за тяхното съмочувствие да си играят в регионалигата.


Не бързай със заключенията, има още цял полусезон. Ако приемем, че до края на полусезона вървят плътно с Мюнхен 1860 и си вземат двата отложени мача, ще са на 7 точки, с домакинство на зехцих. Да не забравяме също, че ключови играчи за дубъла като Врийт, Пантович, Фридъл почти всеки мач в последните месеци са в групата, заради контузени играчи от първия отбор. Не са малко и контузените при самия дубъл, така че според мен с оглед ситуацията се движдат прилично. Все пак Мюнхен 1860 пролетта играеха във Втора Бундеслига, но малките баварци ги победиха като гости, така че нищо не се знае. :)
0

#218
Потребителят е неактивен   moonweaver 

  • Напреднал
  • ПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1805
  • Регистриран: 28-February 11
  • живущ вСофия
  • любим играч:Томас Мюлер
Една интересна новина от последните дни - Салихамиджич каза, че домакинското дерби между дубъла и първия отбор на Мюнхен 1860 в Регионалната лига е преместено от стадиона на Кампус-а директно на "Алианц Арена". Мачът е на 29-ти април и с оглед гонката за първото място, от клуба са преценили, че си заслужава мач с подобен заряд да може да бъде наблюдаван от колкото се може повече фенове - страхотно решение, според мен! Пожелавам на малките баварци дори да са изместили зехцих от първото място и с една хубава победа да си бетонират първото място! :bayernshal: :strongbench:
1

#219
Потребителят е неактивен   Santa Cruz 

  • Легенда
  • Група: Администратори
  • Мнения: 6069
  • Регистриран: 05-November 10
  • любим играч:От настоящия състав: Нойер, Мюлер, Кимих, Горецка, Ким Мин-джае, Кейн
Доста добро решение наистина. Браво, че са се сетили за това! Дано само да сме още в битката за първото място дотогава, че да има смисъл. :rolleyes:
1

#220
Потребителят е неактивен   Боби 

  • Роланд Дисчейн
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3240
  • Регистриран: 22-November 10
  • живущ вПловдив
  • любим играч:Кингсли Коман
Другата страна на монетата.
Момчетата ще направят всичко възможно до бият рекорда по посещаемост в тази лига.
0

#221
Потребителят е неактивен   moonweaver 

  • Напреднал
  • ПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1805
  • Регистриран: 28-February 11
  • живущ вСофия
  • любим играч:Томас Мюлер
Тим Валтер напуска Байерн след края на сезона в Регионалната лига. Днес Салихамиджич и Валтер обявиха, че след хубави разговори са стигнали до общото решение да не подновяват изтичащия контракт. Според "Тагес цайтунг", се очаква в близките дни да бъде обявено завръщането на Мемет Шол на поста. Моето предположение е, че може би дубълът ще бъде поет или от Себастиан Хьонес (който води в момента отбора до 17 години, който изглежда ще бъде поет от Миро Клозе), или от Холгер Зайц (който води отбора до 19 години). Реорганизацията в Кампуса върви под пълна пара, а по всичко личи, че Херман Герланд ще си се върне там след края на сезона и аз лично съм уверен, че се върви в правилна посока.
0

#222
Потребителят е неактивен   Santa Cruz 

  • Легенда
  • Група: Администратори
  • Мнения: 6069
  • Регистриран: 05-November 10
  • любим играч:От настоящия състав: Нойер, Мюлер, Кимих, Горецка, Ким Мин-джае, Кейн
Не разбирам защо се маха Валтер. Нали и той самият беше част от тази реорганизация, след като беше наш кадър и дойде именно от младежите.
0

#223
Потребителят е неактивен   moonweaver 

  • Напреднал
  • ПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1805
  • Регистриран: 28-February 11
  • живущ вСофия
  • любим играч:Томас Мюлер

Преглед на мнениеSanta Cruz, на 19 April 2018 - 17:18, каза:

Не разбирам защо се маха Валтер. Нали и той самият беше част от тази реорганизация, след като беше наш кадър и дойде именно от младежите.


Да, и аз така мислех. Той дойде в Байерн през 2015 г. от Карлсруе и според мен беше с ключова роля за шампионската титла до 17 години. След това пое дубъла и според мен този сезон постигна целта - Байерн е над абсолютно всички в дивизията с комфортна преднина, изключая първия отбор на Мюнхен 1860, което е разбираемо. Мюнхен 1860 освен, че дойдоха в Регионаллигата от Втора Бундеслига, но и бидейки първи отбор нямат ограничението от само трима футболисти над 23 г., както дубълът на Байерн.

Единственото, което си спомням беше едно малко странно (но пък и донякъде разбираемо) изказване на Валтер, относно Никлас Дорш, който напуска лятото със свободен трансфер (Валтер каза, че му е казал, че в Байерн много трудно ще пробие и по-добре да си търси късмета другаде). Може би ръководството не е харесало подобно поведение, или има неща от кухнята, които са ги накарали да помислят за раздяла.

Интересно дали наистина Шол ще се върне на старата си работа като треньор на дубъла след няколко години като коментатор или гласят някой измежду Себастиан Хьонес (отбора до 17 години) или Холгер Зайц (отбора до 19 години), с оглед и връщането на Клозе. Иначе доста пъти съм се чудел на някои решения, но като цяло се оказват прави, ще видим и този път.
0

#224
Потребителят е неактивен   Santa Cruz 

  • Легенда
  • Група: Администратори
  • Мнения: 6069
  • Регистриран: 05-November 10
  • любим играч:От настоящия състав: Нойер, Мюлер, Кимих, Горецка, Ким Мин-джае, Кейн
Аз се радвах, когато Шол пое дубъла преди години и ми беше тъжно, че после напусна, затова бих се радвал много на евентуално негово завръщане, както и на Клозе. Но най-важното за мен е да се спрат вече тези постоянни рокади на треньорите в дубъла и младежките ни формации, защото това няма как да се отразява добре на момчетата, тъй като липсва стабилност и постоянство. Нека ръководството да си хареса по един треньор за всяка формация и да го оставят да работи на спокойствие поне 3 сезона. В противен случай е просто несериозно за амбициите, които имаме.
1

#225
Потребителят е неактивен   moonweaver 

  • Напреднал
  • ПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1805
  • Регистриран: 28-February 11
  • живущ вСофия
  • любим играч:Томас Мюлер
Малко новини за дублиращия и младежките тимове от последните дни.

Тим Валтер напуска Байерн след края на сезона в Регионаллигата, а тимът ще бъде поет от Холгер Зайц, който в момента води отбора до 17 години (тях пък след Световното ги поема Миро Клозе).

Наред с вече обявеното решение на Никлас Дорш да не преподпише и да напусне със свободен трансфер в края на сезона, сега головата машина в младежките ни формации Мануел Винцхаймер преминава директно в първия тим на Хамбургер ШФ. Това, гарнирано с почти сигурно изпадащите за сефте сандвичи по всичко личи ще доведе до трансфер на Ян-Фиите Арп в Байерн (говори се за директно преотстъпване за минимум един сезон стил Гнабри, което е логично, за да не се спъва развитието му на пейката).
0

Споделете тази тема чрез:


  • (17 Страници) +
  • « Първа
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители