Байерн България: (21.) Филип Лаам - Байерн България

Прехвърляне към съдържание

  • (15 Страници) +
  • « Първа
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

(21.) Филип Лаам

#181
Потребителят е неактивен   Santa Cruz 

  • Легенда
  • Група: Администратори
  • Мнения: 6071
  • Регистриран: 05-November 10
  • любим играч:От настоящия състав: Нойер, Мюлер, Кимих, Горецка, Ким Мин-джае, Кейн

Преглед на мнениеSuper_Super_Bayern, на 08 February 2017 - 14:27, каза:

Защо пък не Кимих? Какво му е? Трябва да играе и той, ако искаме да стане нещо от него. Ако Анчелоти не закотви Алонсо, не виждам място за Кимих на центъра, позицията на Лам е чудесна за него.


Да, наистина, ако искаме да стане нещо от него, трябва да играе. Но въпросът е - искаме да стане "нещо" от него или искаме да стане световна класа играч? Ако е първото, тогава, да - нека да се пуска като бек. Аз обаче мисля, че той има потенциал за второто, а на бека няма как да стане световна класа. Няма как дори да се доближи до представянето на Лам в силните му години. Не се залъгвай по това, че направи няколко добри мача за националния на бека. Човекът просто е интелигентен играч и това му помага да се представя задоволително и на други постове, но това не значи, че е вариант в дългосрочен план. Това е като Лам халф - добър е и там, ама на бека е по-добър. Байерн е един от най-добрите отбори и не трябва да се задоволява с компромисни варианти за заместници, а да се стреми към най-добрите или поне най-обещаващите таланти за този (а и за всеки друг) пост.
1

#182
Потребителят е неактивен   joalbrito 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 502
  • Регистриран: 26-June 12
Аз лично съм на мнение, че, ако му търсим заместник, трябва да е наистина един от топ 3 в света десни бекове за заместник. Спешно ни е (защото Анчелоти вижда Кимих като халф, а Рафиня не е Лам, а и не е млад) - значи трябва да дадем едни 40-50 милиона за заместник. За тези пари според мен и Арсенал ще ни дадат Белерин, и Реал - Дани Карвахал.

Ако решим да не даваме толкова пари за бек, е по-добре да не взимаме. Имаме един млад и обещаващ играч там - Кимих; имаме и един опитен но посредствен играч там - Рафиня. Нямаме нужда от някой като Лихщайер, Пишчек, Аспиликуета, или пък от някой като Паслак.
0

#183
Потребителят е неактивен   Santa Cruz 

  • Легенда
  • Група: Администратори
  • Мнения: 6071
  • Регистриран: 05-November 10
  • любим играч:От настоящия състав: Нойер, Мюлер, Кимих, Горецка, Ким Мин-джае, Кейн
Може би най-реалистично е да се насочим към някой млад талант, който да не е от най-големите европейски отбори, тъй като не мисля, че отбори от ранга на Арсенал или Реал ще пуснат съответно Белерин и Карвахал, още повече, защото и те са наясно с дефицита на десни бекове. Като че ли с Белерин имаме по-голям шанс, но ще трябва да се бръкнем с минимум 50 милиона.
2

#184
Потребителят е неактивен   TOKATA 

  • Черна нинджа
  • Група: Администратори
  • Мнения: 4442
  • Регистриран: 09-July 11
  • живущ вСофия
  • любим играч:Нойер, Мюлер
Арсенал веднага ще продадат, навик им е. Белерин е интересна опция.
0

#185
Потребителят е неактивен   moonweaver 

  • Напреднал
  • ПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1805
  • Регистриран: 28-February 11
  • живущ вСофия
  • любим играч:Томас Мюлер
Доста изненадващо решение на Лам, поне що се отнася до обявяването му:

Карл-Хайнц Румениге каза:

"Байерн Мюнхен остана изненадан от подхода на Филип Лам и съветника му. През последните месеци Ули Хьонес и аз проведохме отворени, конструктивни и интензивни разговори с Филип, относно възможността той да стане спортен директор в клуба. В края на миналата седмица той ни информира, че в момента не е свободен за такава позиция и че желае в края на сезона да сложи край на кариерата си една година предсрочно от записаното в договора му юни 2018 г. До вторник считахме, че ще излезем с общо изявление за решението на Филип Лам и Байерн Мюнхен."

"Филип Лам е важна част в Байерн Мюнхен вече повече от десетилетие. Напълно убедени сме, че сега нашият капитан ще се съсредоточи изцяло върху тежките мачове, които очакват отбора в Бундеслигата, Шампионската лига и Купата на Германия. Искаме ясно да подчертаем, че вратата на Байерн ще е винаги отворена за Филип."

Ули Хьонес каза:

"Вратата винаги ще е отворена за Филип Лам. Мога да си го представя в Байерн някой ден. Филип заслужава огромно уважение. Не сме разочаровани от решението му, а просто изненадани. Не бързахме за никъде. Можеше да започне като спортен директор и на първи януари 2018 г. Карл-Хайнц Румениге му обясни какво се ще се очаква от него на този пост."

"Исках да се придържам към това, което се разбрахме и спокойно да обсъдим как да го обяим. Нямахме интерес да обявяваме това рано. Но изненадващото му изказване за края на кариерата му е просто детайл и не променя нищо."

"Филип информира Румениге в петък. Но не виждахме смисъл да го обявяваме преди важни мачове. На следващия ден играехме с Шалке, в понеделник имаше среща на Надзорния съвет, а във вторник - мачът за Купата. Смятахме да обсъдим плана за действие в сряда."


Нещо не ми се натрупват малко повечко подобни неща - интервюто на Коста, трансферните повърни за Видал, пренебрежителното (поне според мен) отношение на Ренато, Мюлер е сянка на себе си. Дано да не е тенденция, а просто случайни несвързани помежу си съвпадения.
0

#186
Потребителят е неактивен   Andonis Nikopolidis 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 640
  • Регистриран: 08-April 15
Имаше индикации, че може да се откаже след този сезон. Жалко за такъв играч като него и ние самите губим. Споделям мнението, че трябва да се търси млад играч. Не е необходимо да се пръскат маса пари за играч/и.
0

#187
Потребителят е неактивен   Super_Super_Bayern 

  • ПРОСТ СЪМ КАТО ГЪДУЛКА
  • Пип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистриран: 16-April 15
  • любим играч:Гнабри,Бастиан, Ариен и Йозуа :)

Преглед на мнениеSanta Cruz, на 08 February 2017 - 15:31, каза:

Да, наистина, ако искаме да стане нещо от него, трябва да играе. Но въпросът е - искаме да стане "нещо" от него или искаме да стане световна класа играч? Ако е първото, тогава, да - нека да се пуска като бек. Аз обаче мисля, че той има потенциал за второто, а на бека няма как да стане световна класа. Няма как дори да се доближи до представянето на Лам в силните му години. Не се залъгвай по това, че направи няколко добри мача за националния на бека. Човекът просто е интелигентен играч и това му помага да се представя задоволително и на други постове, но това не значи, че е вариант в дългосрочен план. Това е като Лам халф - добър е и там, ама на бека е по-добър. Байерн е един от най-добрите отбори и не трябва да се задоволява с компромисни варианти за заместници, а да се стреми към най-добрите или поне най-обещаващите таланти за този (а и за всеки друг) пост.

В такъв случай, единственият който ми идва на ум, и който ще съм повече от доволен да видя в Байерн е Белерин, който преподписа наскоро. Нашите ги знаем, че повече от 40 млн едва ли ще дадат. Дармиан беше опция преди година-две, хич го няма напоследък. Руди не вдъхва доверие на нито една позиция. Не искам дори и да си помислям за Рафиня като заместник на Лам. Сигурно пак ще вземем някой набор на Кимих или Ренато. Иначе Алаба също иска да играе на центъра, но няма как. Все пак е един от най добрите бекове в момента. Кимих може да иска да играе на центъра, но при здрав Боатенг трябва да се бори с Мартинез, Тиаго, Алонсо, Санчес, Видал (и може би Руди). Лам не е Робен, не е техничар, нито пък е 2 метра исполин. Разчита най-вече на интелекта си, същото виждам и в Кимих.
И все пак, това е моето виждане, съгласен съм и с други такива. Лятото ще видим какво ще стане. Дотогава се надявам да изпратим Капитана с 2-ра ушата.
1

#188
Потребителят е неактивен   Росен 

  • Легенда
  • ПипПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5862
  • Регистриран: 14-October 10
  • живущ вБългария/Елена
  • любим играч:Щефан Ефенберг/Оливър Кан
Бейерин прави ужасяващ сезон до момента.Често гледам Арсенали и той е един от най-пробиваните им защитници.Не може да намери играта си от миналия сезон.На този отбор на Байерн му изтича времето.Преходът си мисля,че ще бъде болезнен.

Мнението беше редактирано от Росен: 08 February 2017 - 20:19

1

#189
Потребителят е неактивен   Santa Cruz 

  • Легенда
  • Група: Администратори
  • Мнения: 6071
  • Регистриран: 05-November 10
  • любим играч:От настоящия състав: Нойер, Мюлер, Кимих, Горецка, Ким Мин-джае, Кейн

Преглед на мнениеSuper_Super_Bayern, на 08 February 2017 - 19:25, каза:

Кимих може да иска да играе на центъра, но при здрав Боатенг трябва да се бори с Мартинез, Тиаго, Алонсо, Санчес, Видал (и може би Руди). Лам не е Робен, не е техничар, нито пък е 2 метра исполин. Разчита най-вече на интелекта си, същото виждам и в Кимих.


Алонсо за втори път го споменаваш, но няма нужда. Не забравяй, че и той се отказва в края на сезона. Руди също можеш да го махнеш, ясно е, че ще е твърда резерва.

Всъщност Лам е доста техничен, просто не се набива на очи, защото не тръгва да се надиграва с противника, а винаги предпочита да подаде.

Да, и Лам и Кимих разчитат на интелекта си, но интелектът е нужен, за да може играчът да разчита играта и да е адекватен в действията и решенията си на терена. Вече за всеки отделен пост на игрището си има определен набор от умения и физически дадености, които трябва да се вземат предвид. За да бъдеш бек се иска не само интелект, а и бързина, повратливост, отлично центриране и отлична игра в защита (и други неща, разбира се, но тези са основните). Всички тези неща Лам ги има(ше), докато на Кимих някои от тях му липсват, а други не са на необходимото ниво - сравнително бърз и повратлив е, но не и колкото Лам в най-добрите му години, центрирането му е далеч от изискването за бек на ниво Байерн, а защитната игра и най-вече отнемането на топката са прилични като за халф, но като за защитник все още не са достатъчно добри. Има и друго - на Кимих му трябва повечко време за да отиграе топката и на моменти се бави, за да вземе най-доброто решение, което от една страна ще се подобри с времето, като натрупа опит, но от друга просто стилът му е такъв, докато на бека трябва да се действа светкавично. В момента общото между Лам и Кимих са само 2 неща - това, че си използват акъла, докато играят, и сходният им ръст.


Преглед на мнениеРосен, на 08 February 2017 - 20:17, каза:

Бейерин прави ужасяващ сезон до момента.Често гледам Арсенали и той е един от най-пробиваните им защитници.Не може да намери играта си от миналия сезон.


Така е, но това не бива да те впечатлява толкова. Играта на Арсенал в защита като цяло е доста непостоянна от доста години насам, така че е нормално и той да редува силни със слаби периоди, още повече и предвид възрастта му. А и не забравяй, че под ръководството точно на Анчелоти със сигурност ще има прогрес в защитната игра.
2

#190
Потребителят е неактивен   Боби 

  • Роланд Дисчейн
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3241
  • Регистриран: 22-November 10
  • живущ вПловдив
  • любим играч:Кингсли Коман

Цитат

"Осем титли и 21 трофея, това е страхотно постижение. Но головете не са много. В това отношение можех да бъда доста по-добър", коментира Лам с усмивка.

"Титлата в Бундеслигата никога не е даденост. Сега трябва да се насладя на последните седмици в кариерата си и на всяка една тренировка."

"В последния ми мач на стадиона ще бъдат много хора - семейството ми, приятелите ми. Имам много звездни мигове - първата титла например. Спечелих доста, но първата е незабравима", допълни германецът.




2

#191
Потребителят е неактивен   Targeted Individual 

  • Ултрафен
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3471
  • Регистриран: 30-October 15
https://www.sportal....team=23&champ=2

Капитана го казва директно.
0

#192
Потребителят е неактивен   dimi_fcb 

  • Баварец
  • ПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2781
  • Регистриран: 09-October 10

Преглед на мнениеЛозанов, на 06 May 2017 - 16:31, каза:

https://www.sportal....team=23&champ=2

Капитана го казва директно.



Ако изобщо е вярно написаното,защото аз наскоро четох едно интервю на Лам, точно за този мач и за Гуардиолката,ми тогава само се доказва че Гуардиолката правилно съм го кръстил СЛУЧАЙНИК.Ти да викнеш половината отбор и да ги питаш как искат те да играят в такъв мач-реванш,означава само и единствено едно нещо- че ти не знаеш къде се намираш и какво трябва да направиш.
Ма как ще знае нещастника,то като го няма Меси няма и идеи,особено първата му година при нас.

Имаше хора които се чудеха защо срещу Реал в първият мач сме наляли гипса след картона на Мартинез.
Как мислите тоя провал от 2014 година не си ли казва думата в исторически план?Казва си я и още дълго време ще си я казва за съжаление.
3

#193
Потребителят е неактивен   Santa Cruz 

  • Легенда
  • Група: Администратори
  • Мнения: 6071
  • Регистриран: 05-November 10
  • любим играч:От настоящия състав: Нойер, Мюлер, Кимих, Горецка, Ким Мин-джае, Кейн

Преглед на мнениеЛозанов, на 06 May 2017 - 16:31, каза:

https://www.sportal....team=23&champ=2

Капитана го казва директно.


Той хубаво го казва, ама какво ме топли мен това, като в края на краищата ще се помни само резултатът, предизвикващ доживотен срам. И как пък реши точно в тоя мач да се допитва до футболистите, а не в някой по-маловажен от Бундеслигата например...
2

#194
Потребителят е неактивен   Targeted Individual 

  • Ултрафен
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3471
  • Регистриран: 30-October 15
Чак пък доживотен срам... Ще им го върнем - и за 0:4, и за Касай.
0

#195
Потребителят е неактивен   Götze19 

  • Баварец
  • ПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2739
  • Регистриран: 30-October 13
  • живущ вЛуковит
  • любим играч:Mario Götze
Абсолютно доживотен да, дори и да ги бием сега 10 години поред това 0:4 на Арената си остава срам завинаги
2

Споделете тази тема чрез:


  • (15 Страници) +
  • « Първа
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители