Байерн България: Бокс / Кик Бокс - Байерн България

Прехвърляне към съдържание

  • (16 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Бокс / Кик Бокс

#16
Потребителят е неактивен   pe6oo_ 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 307
  • Регистриран: 12-October 10
  • живущ вСофия
  • любим играч:Ефенберг
аз съм още по-неук, мен ме интересува само бокс
и поради 8 години ма(ане на краци - кик бокс.
---
По темата - вчера просто определено гледах най-интересния си боксов мач в живота. Едно е да гледаш мачове на записи, друго е такъв мач да следиш наживо.
Като цяло искам да кажа, че Шагаев е изключителен боксьор.

Мнението беше редактирано от pe6oo_: 28 August 2011 - 12:49

0

#17
Потребителят е неактивен   deyan 

  • Скрита лимонка
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4053
  • Регистриран: 07-October 10
  • живущ вСофия
  • любим играч:Мартин Димитров, Емил Евтимов

Преглед на мнениеАдминистратор, на 28 August 2011 - 12:25, каза:

Виж аз съм малко неук ,та били ми разяснил какво е ММА?

Нещо като XXL... :laughing:
0

#18
Потребителят е неактивен   TOKATA 

  • Черна нинджа
  • Група: Администратори
  • Мнения: 4442
  • Регистриран: 09-July 11
  • живущ вСофия
  • любим играч:Нойер, Мюлер

Преглед на мнениеАдминистратор, на 28 August 2011 - 12:25, каза:

Виж аз съм малко неук ,та били ми разяснил какво е ММА?


Гледай Never Back Down 2 и ще видиш :D
0

#19
Потребителят е неактивен   gamen4o 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Член на фенклуба
  • Мнения: 129
  • Регистриран: 18-October 10
Фитнеса показва, а бокса наказва!!!!! :tooth: :strongbench:
0

#20
Потребителят е неактивен   pe6oo_ 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 307
  • Регистриран: 12-October 10
  • живущ вСофия
  • любим играч:Ефенберг
2011-12-17 Povetkin - Evander Holyfield
0

#21
Потребителят е неактивен   ars_moriendi 

  • Шам фъстък
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4430
  • Регистриран: 11-October 10
Боксът е отживелица! В събота гледах Кличко и Адамек... На украинецът ръцете му са като лопати, той и брат му направиха спортът скучен. Адамек е страхотен боксъор, но срещу Виталий изглеждаше като малко дете.
Бъдещето е ММА - много по-атрактивно и зрелищно, всеки удар е за нокаут... Любо Симеонов е едро момче, обаче от него става ММА-ец, колкото от мен баскетболист. Гари Гудридж обикаля Европа и губи в уредени мачове...
След като изгледате няколко ММА двубоя, няма да си пуснете никога К1, бокс или други подобни скучнотии.



Който иска да види - влиза в Арена, пише UFC и забравя за останалато.
Дими, ММА е MIxed Martial Arts т.е. бокс, кикбокс, борба, всичко. Не можеш да бъркаш в очите, не можеш да удряш под пояса, не можеш да риташ човек в главата, ако не е изправен. Всичко друго - може...
0

#22
Потребителят е неактивен   DerBomber13 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 719
  • Регистриран: 11-October 10
  • живущ вSofia
Боксът отживелица ?! Хо-хо.На улицата има много правила ,но всеки един "тарикат" - от джудист ,през самбист до ММА-ец и натам , трепват пред боксьора ,гарантирам ти го.Не гледай ,ъндиспютед , невър бек даун и други такива бози ;) Един точен удар и си аут (признавам ,че има недоразумения като Валуев ,който ако беше с 20 кг по-лек и 20 сантиметра надолу, щеше да бъде бит като куче) ,каквито и хватки да си учил и отработвал в залата ;)
ММА-я е дивашка история за мен ,подготвят ги за всичко на едно що-горе прилично ниво и ги пускат да се разкъсат като роби ,слагаш един добър боксьор срещу който и да е ММА-ец и никога няма да се стигне до схватка ,още първите секунди ще бъде нокаутиран като едното нищо ,защото е зле технически относно това и не може да нанесе качествен удар.Защото именно затова 90% от ударите са нокаутиращи ,но в крайна сметка ма само 20тина % нокаути.Тренирал съм джуджицу ,а баща ми се е занимавал като юноша с бокс ,така че имам представа относно нещата ,да не ме нападне някой спецалист ,моля :Д
Колкото до нашето момче Чука -единственото ,за което стана на пръв поглед е МУТРА!Технически е жалък дори ,мутра (което предполагам вече е ,безмозъчен бияч на оплашени предварително цели) или обикновена охрана на дискотека.
Поветкин - наистина страхотен представител на руската школа.Техничен за размерите си ,повратлив и си личи класа.Той е следващия номер 1 ;) Шагаев също е добър ,но не е на чак такова ниво потенциал.
Признавам ,че в последните години боксът дръпна назад ,но традициите си казват тежката дума и бойци като Мани Пакиао(като стана въпрос, по-леките категории са още по-интересни) ,Сезар Чавез,германецът Хук,Мигел Васкез, а и ветерани като Бернард Хопкинс ,доскоро и Холифийлд беше на топ ниво ,въпреки годините си подържат реномето и традициите на бокса.Да ,ММА-а е по зрелищен ,но засега поне Боксът остава все още най-популярния боен спорт.
0

#23
Потребителят е неактивен   ars_moriendi 

  • Шам фъстък
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4430
  • Регистриран: 11-October 10
Дер Бомбер, нямам намерение да споря, но 90% от уличния бой свършва на земята! Дори в самият ММА има много добри бойци, които в стойка са слаби, но има как да го компенсират (Ногейра да речем). Нямаш ли отличен тейкдаун дефенс или качества на земя, няма какво да търсиш там. Боксъор срещу ММА-ец - 2-98 победи.
0

#24
Потребителят е неактивен   DerBomber13 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 719
  • Регистриран: 11-October 10
  • живущ вSofia
Това ,което казах за боксьoрите в уличния бой си ясен факт ,не мисля че има кой да го отрече(ММА промени много неща ,но бокса все още е кралят на бойните спортове), като не споря ,само си дискутираме ,нали така :) А за да се стигне до земята, има съответно бой в стойка за няколко секунди ,като в 90% от тях пък единия изпада в нокдаун след тежък удар ,повярвай ми - знам за какво става въпрос, както и ти.

Мнението беше редактирано от DerBomber13: 12 September 2011 - 15:10

0

#25
Потребителят е неактивен   ars_moriendi 

  • Шам фъстък
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4430
  • Регистриран: 11-October 10
На мен лично боксът ми е скучен. Ще се повторя - за последно гледах Кличко и Адамек и ляв прав, ляв прав, ляв прав............дясно кроше, ляв прав... Просто с този ръст братята убиват спорта (самия спорт позволява това). В ММА ръстът пак е предимство, но донякъде, защото там можеш да компенсираш липсата на едно с друго. Ще говоря с цифри:
До 61 кг., шампион е Доминик Круз (18-1-0), американец, силен е в стойка, единствената му загуба е с ключ.
До 66 кг., Жозе Алдо (19-1-0), бразилец, пак е силен в стойка, загубата му е с ключ.
До 71 кг., Франки Едгар (13-1-1), американец, борец...
До 76 кг., Жорж Сент-Пиер (22-2-0), канадец, къоко-шинец, но в момента е борец на олимпийско ниво. Загубите му са с TKO и ключ.
До 84 кг., Андерсон С
0

#26
Потребителят е неактивен   ars_moriendi 

  • Шам фъстък
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4430
  • Регистриран: 11-October 10
Бомбер, щях да забравя - всичко опира до PR и реклама. Боксът е спорт на 100 години, а ММА на 20. В крайна сметка все още милионите са в бокса - Фъодор за последният си мач е взел 1,5 млн. долара, докато Кличко около 20 млн. Няма място за сравнение, НО да заведем 10 човека на гала-вечер бокс и на ММА състезание и да видим кое ще посетят отново. На Владимир Кличко не му давам 2 минути да издържи срещу Кей Веласкес, който е шампион в неговата категория.


0

#27
Потребителят е неактивен   Боби 

  • Роланд Дисчейн
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3226
  • Регистриран: 22-November 10
  • живущ вПловдив
  • любим играч:Кингсли Коман
Аз бях на ММА в Свети Влас лятото и си беше доволно скука ...
0

#28
Потребителят е неактивен   DerBomber13 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 719
  • Регистриран: 11-October 10
  • живущ вSofia
Специално Владимир е висок 2 метра горе долу(+ - 1-2 см ,не съм сигурен) ,докато един Ленъкс Люис(един от най-атрактивните и велики боксьoри)е 1.95/6.Аз самият съм 1.92 някъде и въобще не се смятам за някакво чудо като за средностатистически човек.Един Валуев наистина е ужасен за гледане ,за него не мога да не се съглася.
0

#29
Потребителят е неактивен   Santa Cruz 

  • Легенда
  • Група: Администратори
  • Мнения: 6060
  • Регистриран: 05-November 10
  • любим играч:От настоящия състав: Нойер, Мюлер, Кимих, Горецка, Ким Мин-джае, Кейн

Преглед на мнениеars_moriendi, на 12 September 2011 - 15:28, каза:

В ММА ръстът пак е предимство, но донякъде, защото там можеш да компенсираш липсата на едно с друго.


Аз даже бих казал, че няма кой-знае-какво предимство, даже почти няма значение. Един Майк Замбидис е прекрасен пример за това.
0

#30
Потребителят е неактивен   pe6oo_ 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 307
  • Регистриран: 12-October 10
  • живущ вСофия
  • любим играч:Ефенберг
Така, да споделя аз едни виждания от живота, които съм ги чул по зали и улици. Повечете от нещата, които ще кажа са мнения на треньори и състезатели с богат опит... а моето скромно мнение е от кратките ми тренировки. Не съм пристрастен, а обективен.

Бокса е скучен до момента, в който не влезеш поне 1 път в зала по бокс. Аз като цяло исках кик бокс, защото ми беше по-атрактивно. Да ма-ам краци и да убивам хора. Обаче златно правило е, че бокса е в основата на всичко. Та реших първо да мина малко през бокс. Влезнах в залата и сега не ми се излиза. Хубаво е да можеш от всичко по малко... но според мен, можеш ли ръце - можеш всичко. Неможеш ли ръце... освен ако не си доста бърз и добър в хвърлянията... няма да се оправиш.

0

Споделете тази тема чрез:


  • (16 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители