Байерн България: Трансферна морга - Байерн България

Прехвърляне към съдържание

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Трансферна морга Най-несполучливите трансфери в Байерн

#1
Потребителят е неактивен   carrot 

  • Ултрафен
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4684
  • Регистриран: 07-October 10
  • живущ вСтара Загора
  • любим играч:Мануел Нойер
Така или иначе из целия форум сме говорили за тях, та нека да има и такава тема. Тук ще говорим за "златните" трансфери в Байерн - култови екзотики като Али Даеи, Али Карими, Валериен
0

#2
Потребителят е неактивен   stavrev 

  • Ултрафен
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3502
  • Регистриран: 11-October 10
Ван Гаал ще го запомня с трансфера на Робен,който май въобще не беше плануван и с провалите Пранич и Браафхайд.
0

#3
Потребителят е неактивен   the Amazing Ralph 

  • Ултрафен
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3237
  • Регистриран: 03-November 12
На мен от близкото минало като големи разочарования ми изникват Дайслер, от когото очаквах много, а за 5 години почти не игра заради контузии и Масимо Одо - мислех, че ще заздрави защитата, а бяхме като швейцарско сирене с него. Слава Богу, италианеца май го бяхме взели под наем и се върна обратно в калчото.
0

#4
Guest_Andoniooo_*

  • Група: Гост
Брено, Демикелис, че и Бадщубер-> зарада тези симпатяги, сега Хумлес не е при нас! Никога няма да им го простя http://bayern-bulgaria.net/forum/public/style_emoticons/default/wacko.gif


1

#5
Потребителят е неактивен   Santa Cruz 

  • Легенда
  • Група: Администратори
  • Мнения: 6065
  • Регистриран: 05-November 10
  • любим играч:От настоящия състав: Нойер, Мюлер, Кимих, Горецка, Ким Мин-джае, Кейн

Преглед на мнениеcarrot, на 17 July 2014 - 00:33, каза:

...недоказани култови таланти като Йан Шлаудраф...


Момче, внимавай със споменаването на свещени имена като Шлаудраф и Санта Крус, плийс! Ако някой в тая тема още каже, че Шлау или Сантата са провал и некадърници, ще ви се разсърдя и ще се разплача, защото през компютрите сте недосегаеми и няма да ми оставите друг избор. :(


Преглед на мнениеstavrev, на 17 July 2014 - 02:49, каза:

Ван Гаал ще го запомня с трансфера на Робен,който май въобще не беше плануван и с провалите Пранич и Браафхайд.


Всъщност Пранич не мисля, че може да се нарече провал, при положение, че извади пари от джоба си, за да дойде при нас, пък и си играеше колкото можеше пича. :)
3

#6
Потребителят е неактивен   carrot 

  • Ултрафен
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4684
  • Регистриран: 07-October 10
  • живущ вСтара Загора
  • любим играч:Мануел Нойер
Санта Круз не мисля, че е трансферен провал, напротив - хубав играч беше, но за Шлаудраф - просто не се получи. Мога да го сравня с Нилс Петерсен, който имаше сходна съдба, но поне успя да направи уникалното постижение да вкара гол за Байерн след като вече го продадохме http://bayern-bulgaria.net/forum/public/style_emoticons/default/laughing.gif
0

#7
Потребителят е неактивен   Росен 

  • Легенда
  • ПипПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5851
  • Регистриран: 14-October 10
  • живущ вБългария/Елена
  • любим играч:Щефан Ефенберг/Оливър Кан
Михаел Щернкопф,Бриан Лаудруп,Адолфо Валенсия,Бернардо,Папен,Алан Макинали,Радмило Михайлович.....има ги още много,но сега не се сещам.
0

#8
Потребителят е неактивен   ars_moriendi 

  • Шам фъстък
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4430
  • Регистриран: 11-October 10
Визингер.....ебати трагедията беше тоя пич! За Пранич не съм съгласен, никога не е бил супер футболист, но винаги играеше мъжката, с желание и колкото може. Беше прилична резерва. Разочарования са Соса, Дос Сантос, Карими, Шлаудраф, Баумйохан, Янсен, Одо, Донован, Брено,
1

#9
Потребителят е неактивен   Stu4ko 

  • Напреднал
  • ПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1394
  • Регистриран: 13-October 10
  • любим играч:Оливер Кан, Филип Лам
Нека не забравяме и Торстен Фрингс, от когото почти нищо не помня, а си беше несменяем титуляр в национала и водеща фигура на Вердер.
1

#10
Потребителят е неактивен   Боби 

  • Роланд Дисчейн
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3231
  • Регистриран: 22-November 10
  • живущ вПловдив
  • любим играч:Кингсли Коман
Мен пък най ме боли за Миро Клозе...А можеше сега да е на мястото на Писаро...еле па и двамата на куп да си бяха тук и да си изкарат пара за достойни старини :to_become_senile:
1

#11
Потребителят е неактивен   Росен 

  • Легенда
  • ПипПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5851
  • Регистриран: 14-October 10
  • живущ вБългария/Елена
  • любим играч:Щефан Ефенберг/Оливър Кан
Емил Костадинов,Ален Сутер,Ян Вутерс,Вахид Хашемян,Андреас Херцог
0

#12
Потребителят е неактивен   carrot 

  • Ултрафен
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4684
  • Регистриран: 07-October 10
  • живущ вСтара Загора
  • любим играч:Мануел Нойер
Дано не впишем името на Роде в тази тема догодина...
1

#13
Потребителят е неактивен   Goshenko 

  • Напреднал
  • ПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1646
  • Регистриран: 13-October 10
  • живущ вСофия
  • любим играч:ОТБОРЪТ!!!
Това по-скоро е вариант на темата на хейтъра, само че към играчи на Байерн. Много от имената въобще не заслужават да бъдат наричани провали. На някои не беше даден достатъчно шанс, като ги даваха под наем и после продаваха. Ако действаме по тази логика след време ще кажем, че и Емре Чан е провал, защото вече няма нищо общо с Байерн, а нямаше възможност да се изяви при нас. Явно продължаваме да неглижираме част от талантите си.
Росен изброи много имена от миналото, но въобще не мисля, че хора като Макинали, Вутерс или Бр. Лаудруп са били провал. За такива играчи имахме пари навремето, но Лаудруп категорично си беше талант и покупката му беше напълно резонна. Също и Валенсия не беше толкова лош, просто явно немският футбол тогава му остана чужд. По-скоро от ония години бих добавил Бруно Лабадия, който дойде с огромни претенции на голмайстор на Бундеслигата, а нищо не направи.
Някой по-горе спомена Али Даеи, който ми беше симпатичен заради огромното желание за игра и себераздаване. Все пак идва от страна без никакви футболни традиции, отдавна прескочил младежка възраст и в крайна сметка не можа да си надскочи нивото, но не бих го поставил сред провалите. За мен най-голямата дупка е Брено за няколко десетилетия назад, защото такова чудо не сме имали - набеден за талант, а накрая се оказва…подпалвач :) дано никога повече нямаме такива "трансфери".

Мнението беше редактирано от Goshenko: 18 July 2014 - 15:46

0

#14
Потребителят е неактивен   Stu4ko 

  • Напреднал
  • ПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1394
  • Регистриран: 13-October 10
  • любим играч:Оливер Кан, Филип Лам
На Брено също не беше даден шанс и той подпали :laughing:
0

#15
Потребителят е неактивен   Тео 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 494
  • Регистриран: 17-July 14
Всъщност покрай провала с Брено поне на шефовете най-сетне им светнаха някои неща относно трансферната политика на Байерн.Доколкото знам Брено е препоръчан от Елбер в качеството си на скаут в Бразилия и впоследствие Байерн прекрати това безумие.Аз изобщо не съм привърженик да се взимат "таланти" от други континенти.Все едно са малко в Германия.Разбира се имали сме доста некадърници в редиците през годините,включително и уж талантливи немски играчи.По-горе прочетох някои имена повечето ги бях забравил та сега се сетих за тях.В продължение на доста години шефовете ми късаха нервите с толкова некачествени наши играчи,че не е истина.Ще спомена и няколко имена,които ми играха по нервите - Соса,Алтънтоп,Рензинг,Одо,Лел,Отъл,Демикелис, позабравих ги другите карикатури.Ах, тоя човек Демикелис му се чудя как след това направи кариера и в Малага, че играе основен играч за Аржентина и Сити.

Донякъде мога да кажа,че не бях доволен от Тимосчук и Пранич, но айде за резерви биваха.Само дето Тимосчук по едно време го играеше и титулярен централен защитник.Не ми хареса,че се разделихме с Клозе и че не взехме трансферна сума за Михаел Балак.Аз го обърнах на трансферната политика на Байерн,но исках да си споделя като цяло мнението ми.Длъжен съм да кажа,че в продължение на няколко години имахме ужасяваща трансферна политика,но като че ли промяната дойде когато купихме Робен и Рибери, а ЛВГ наложи Мюлер,Бадщубер,Алаба и Швайни заигра както требе.Значи някъде след 2010 нещата почнаха да се подреждат и особено след като купихме и Мартинез от там - нататък. Байерн вече знаеше как точно да си използва парите.Осъзнаха се шефовете,че без големи трансфери всяко лято няма как да сме на най-високо ниво.Вече и по-имаме нюх към младите играчи, смея да кажа за разлика от преди.Петерсен го взехме без пари като голмайстор на Втора Бундеслига, не се получиха нещата и го продадохме за 2 млн мисля.Чан също няма как де наложи в този Байерн, може би има талант,но Байерн е на по-високо ниво.Взехме добри пари за него нали.

В момента нямам представа как ще се наложат играчи като Хойберг и Роде,може би с течение на времето,ако покажат нужните качества.
Взехме Леванадовски без пари,продадохме Манджата с хубава печалба,Гомез като беше при нас вършеше работа,но надали щеше да бъде на високо ниво продължително време и взехме супер пари, а той веднага след това се контузи продължително.Сега не позволихме да изпуснем Кроос безплатно.
Като за финал пак ще изразя задоволството си,че вече определено си знаем работата с трансферите и мисля провалите са и ще бъдат сведени до минимум.
1

Споделете тази тема чрез:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители