Ювентус запазиха интригата за реванша

Байерн са в добра позиция за класиране на четвъртфиналите на Шампионска лига, но трябва да са много ядосани, че изпуснаха два гола преднина при равенството 2:2 срещу италианския шампион Ювентус. Победа с всякъкъв резлутат или равенство 0:0 или 1:1 ще е достатъчно на немците, за да преминат в следващата фаза.

Всички 41 475 фена изпълнили Ювентус Стейдиъм станаха свидетели на пресата, която налагаха момчетата на Пеп Гуардиола през първите 45 минути. Томас Мюлер изпусна най-чистото положение за Баварците в 13-та минута, но поправи грешката си след като даде преднина на отбора си 2 минути преди края на първото полувреме. Ариен Робен удвои резултата след станалия типичен за него пробив, само 10 минути след подновяването на играта. Но италианците не бяха казали последната си дума. Голът на Пауло Дибала в 63-та минута даде страхотен стимул на Ювентус, който даде резултат в 76-та минута, когато Стефано Стураро засече подаване на току що влезналия в мача, Алваро Мората.

Двата отбора ще се срещнат отново в реванш на Алианц Арена след само три седмици – на 16-ти март (сряда). Победителят от двата двубоя ще продължи напред към четвъртфиналите на Лигата.

Пеп започна двубоя с осакатена защитна линия. Титуляри в центъра на защитата бяха Джошуа Кимих и Дейвид Алаба, а до тях на бековете оперираха Филип Лам и Хуан Бернат. Бившият играч на Ювентус, Артуро Видал, си партнираше в центъра с Тиаго. А Дъглас Коста, Томас Мюлер, Ариен Робен и Робърт Левандовски бяха нападателнат мощ в отбора.

Треньорът на Юве, Масимилиано Алегри, пусна в игра бившия нападател на Байерн, Марио Манджукич, и възстановилия се от контузия немски национал, Сами Кедира. Заедно с тях на терена бяха френското динамо Пол Погба, ветеранът Джанлуиджи Буфон и опасният нападател Пауло Дибала.

Баварците се завръщат на терена в съботния следобед, като гост на вицешампионите от миналата година – Волфсбург.