„Байерн“ спечели войната в Берлин с дузпи

Шампионът Байерн Мюнхен спечели Купата на Германия за рекорден 18-и път. Баварците надделяха над Борусия Дортмунд с 4:3 след изпълнение на дузпи на финала в Берлин. В редовното време и продълженията мачът завърши при нулево равенство.

Двата тима започнаха мудно мача като през първото полувреме липсваха добри възможности за гол. Първия удар за Боруся дойде чак в 43-та минута на мача.
След почивката Байерн рязко вдигна темпото и създаде редица ситуации пред вратата на Бюрки, но до гол така и не се стигна. Пет минути преди края на редовното време Обамеянг не оспя да засече центриране отдясно и редовното време звърши без попадения.

Pokal Final

Двубоят навлезе в продължения като в първото Левандовски и Мхитарян бяха много близо до гол. В 113-ата минута добре премерен удар на Алаба бе спасен от вратаря на Дортмунд. Байерн успя да надделее с 4:3 при дузпите. Мануел Нойер спаси удара на Бендер, а Сократис уцели лявата греда, за баварците с пропуск се отчете Кимих.

Това беше последен мач за Пеп Гуардиола начело на Байерн и на Матс Хумелс като капитан на Борусия.