Байерн България: ФОРМУЛА 1 - Байерн България

Прехвърляне към съдържание

  • (25 Страници) +
  • « Първа
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

ФОРМУЛА 1

#316
Потребителят е неактивен   Georgi 

  • Баварец
  • ПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2011
  • Регистриран: 11-August 13
Да сравняващ Шуми и Хамилтън е все едно да сравняваш Пеле и Меси , както се сменят бутонките и тревните покрития на поколенията , така и технологиите в колите.
0

#317
Потребителят е неактивен   MihailT 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 533
  • Регистриран: 30-April 14
Абсолютна травестия, че църния карач ще бъде споменаван в едно изречение с Колосът на колосите по бройка титли... Че даже могат и да го пробутат да задминава рекорди с модерните БЛМ полит-тенденции на запада.
3

#318
Потребителят е неактивен   zerohour 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистриран: 19-August 16
Точно пък Шумахер да го давате за пример е малко неадекватно. Шофьор, който нееднократно е "чийтвал" и нарочно се е мъчил да заобикаля правилата, за да спечели предимство. Разбирам, че това е някакъв про-немски форум и всичко немско е свято, дотолкова че даже и някои хора тук са били тъжни, че 94-та България е победила Германия, ама все пак малко трезво мислене не е лошо да има. Опитвате се да сравнявате 2-ма пилоти в съвсем различен времеви диапазон, с различни правила, различна техника, различни пари ако щете, различни писти за каране. Сравнения могат да бъдат правени само ако 2-мата са поставени пред еднакви условия, ама не са. Пред равни условия бяха поставане Нико Росберг и Хамилтън, Хамилтън с Фетел между 2017 и 2019, Хамилтън с Алонсо 2007г, Хамилтън с Бътън. Срещу тези пилоти Хамилтън беше по-добрия. Хамилтън буквално се подигра с Алонсо в Макларън, а беше дебютант и само арогантността на Алонсо попречи на Хамилтън да стане шампион като ДЕБЮТАНТ. Срещу Росберг като че ли вече на всички им беше жал за германца и след 2 г. загуби в преките сблъсъци на трасето с Хамилтън, през 2016г. Хамилтън имаше доста проблеми с техниката и Росберг се възползва максимално. Не е случайно, че се отказа след това, може би осъзнавайки че няма пак да му върже толкова много ( номерът, че се отказва на върха не минава ). Срещу Фетел ясно се видя кой е по-добрия пилот в преките сблъсъци, даже 2018 Ферари имаше по-добра кола. Просто Фетел така и не успя с годините да бъде по-хладнокръвен в напечените моменти. А Хамилтън се разви най-много в тази посока, особено след 2012. Реално погледнато с всеки един пилот, с който са били поставени на равни начела Хамилтън е побеждавал на пистата. Бътън като че ли имаше 1 сезон, в който беше завършил по-напред, но не мога да си спомня.
Относно случката с Верстапен, Ред Бул сами си го нахендриха, защото са се оплакали от излизането на 4-ти завой, нещо което сигурно всеки пилот от решетката го е направил в поне 10-15 обиколки. Правилото от 30 години е едно и също, и то е че спечелиш ли предимство при изпреварване, чрез излизане от пистата, връщаш позицията. Това е от пантивека и всеки го знае. Проблемът с правилото на ФИА извън случаите с изпреварване, е този който трябва да се дискутира и да се вземе категрично решение дали може, или не може. Верстапен започна първи на колоната, на хартия имаше най-бързата кола, грешките се търсят от него и екипът му, че това предимство не можаха да го използват и трбваше да се стига до там 3 обиколки преди края да е зад Хамилтън и да се мъчи да го изпреварва.
-4

#319
Потребителят е неактивен   katzi 

  • Напреднал
  • ПипПипПип
  • Група: Член на фенклуба
  • Мнения: 1422
  • Регистриран: 12-October 10
  • живущ вЛондон
  • любим играч:FC BAYERN Muenchen
Няма да е лошо да ми кажеш на колко години си?И колко старта на Михаел си гледал...Че си леко смешен,,,Няма нормален фен на Ф1 ,отричащ факта,Че Михаел е Господ!Тва е.
Относно Чийтването-При него беше риск -Истински риск.....Веднъж успя-веднъж не...Другото е история...припомни си я
2

#320
Потребителят е неактивен   zerohour 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистриран: 19-August 16

Преглед на мнениеkatzi, на 30 March 2021 - 18:49, каза:

Няма да е лошо да ми кажеш на колко години си?И колко старта на Михаел си гледал...Че си леко смешен,,,Няма нормален фен на Ф1 ,отричащ факта,Че Михаел е Господ!Тва е.
Относно Чийтването-При него беше риск -Истински риск.....Веднъж успя-веднъж не...Другото е история...припомни си я

Никъде в коментара не съм казал, че Шумахер не е велик. Исках да изтъкна факта, че покрай всеки велик шофьор има винаги скандални моменти и Шумахер не прави изключение. Явно не четеш какво съм писал тъй като по-скоро засегнах това, че тука хората правят съпоставки с Хамилтън и Шумахер, а според мен това не е адекватно поради различните обстовятелства, в които се състезават. Иначе, за да отговоря на въпроса на 30 съм и Формула следя от 2000 година и може би повече симпатизирах на Ралф Шумахер, но мисля че това беше поради факта, че караше БМВ, а тази кола беше невероятна.
0

#321
Потребителят е неактивен   AnaGom 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 313
  • Регистриран: 22-February 13
Написах един пост с факти, ама после реших да не го публикувам, защото акъла не е ... с фуния да го налееш.
Вместо това реших да сложа тази слънчева снимка:
https://live.staticflickr.com/65535/51016214145_a951cf94f5_b.jpg
4

#322
Потребителят е неактивен   zerohour 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистриран: 19-August 16
Явно вече почнахме и на акъл да се заяждаме. На мен ми стана интересно за списъка с факти. Интересно ми е да науча нещо, което може и да не знам.
2

#323
Потребителят е неактивен   Conan 

  • Напреднал
  • ПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1191
  • Регистриран: 27-April 17
  • любим играч:Матеус , Бреме , Мюлер

Преглед на мнениеzerohour, на 31 March 2021 - 09:09, каза:

Никъде в коментара не съм казал, че Шумахер не е велик. Исках да изтъкна факта, че покрай всеки велик шофьор има винаги скандални моменти и Шумахер не прави изключение. Явно не четеш какво съм писал тъй като по-скоро засегнах това, че тука хората правят съпоставки с Хамилтън и Шумахер, а според мен това не е адекватно поради различните обстовятелства, в които се състезават. Иначе, за да отговоря на въпроса на 30 съм и Формула следя от 2000 година и може би повече симпатизирах на Ралф Шумахер, но мисля че това беше поради факта, че караше БМВ, а тази кола беше невероятна.

Значи не си имал шанса да гледаш едни от най-великите състезания в историята на Формула 1 . Конкретно за Шумахер - велик е за свършеното от него в годините до 2000 . След това той започна да бере плодовете от свършената дотогава работа . Просто англичаните , така и не му простиха "наглостта" от първата му титла с Бенетон , срещу една кола на Уилямс , за която самия сър Франк твърдеше че - "и магаре да сложа вътре в болида , ще стане шампион" .
Хамилтън е добър пилот , спор няма . Но той винаги идва в отбор , където има готов автбомобил . Може би заради цвета на кожата му , винаги е бил галеник . Конкретно последното състезание - Хамилтън напуска въпросния завой 29 пъти преди Мерцедес ба бъдат предупредени . Това му носи 3 секунди в сравнение с Верстапен . Ако Хамилтън беше спазвал правилата , Верстапен щеше да го настигне 6-7 обиколки по-рано . Второ - за провинението на Верстапен се налага наказание от 5 или 10 секунди ( според това колко обиколки до края на състезанието остават ) . Тук грешката е на Ред Бул , че наредиха на Верстапен да върне позицията .
2

#324
Потребителят е неактивен   zerohour 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистриран: 19-August 16

Преглед на мнениеConan, на 01 April 2021 - 09:09, каза:

Значи не си имал шанса да гледаш едни от най-великите състезания в историята на Формула 1 . Конкретно за Шумахер - велик е за свършеното от него в годините до 2000 . След това той започна да бере плодовете от свършената дотогава работа . Просто англичаните , така и не му простиха "наглостта" от първата му титла с Бенетон , срещу една кола на Уилямс , за която самия сър Франк твърдеше че - "и магаре да сложа вътре в болида , ще стане шампион" .
Хамилтън е добър пилот , спор няма . Но той винаги идва в отбор , където има готов автбомобил . Може би заради цвета на кожата му , винаги е бил галеник . Конкретно последното състезание - Хамилтън напуска въпросния завой 29 пъти преди Мерцедес ба бъдат предупредени . Това му носи 3 секунди в сравнение с Верстапен . Ако Хамилтън беше спазвал правилата , Верстапен щеше да го настигне 6-7 обиколки по-рано . Второ - за провинението на Верстапен се налага наказание от 5 или 10 секунди ( според това колко обиколки до края на състезанието остават ) . Тук грешката е на Ред Бул , че наредиха на Верстапен да върне позицията .

За съжаление не мога да коментирам нещо, на което не съм бил свидетел. За мен от 2007г. чисто като пилотски умения ( тук не искам да засягам характер, цвят на кожата и т.н.) Хамилтън е най-добрия пилот във F1. Да, скандали е имало покрай него и винаги ще остава едно съмнение, но като пилот поставен при равни условия с друг пилот, на пистата е най-добрия, и макар и някои хора да не искат да го призная, човекът израстна много и като поведение на пистата и извън него. Не съм виждал друг за тези 15 години, който по-добре да познава колата си от него и да знае как да я кара до пълния и лимит и как да я контролира. Неведнъж се е карал с инженерите по време на състезания и накрая е излизал прав, тъй като той е човекът зад волана и той преценя какво може и не може да направи. В край на сметка това си е една епоха във F1 както и Фетел имаше своя епоха, която ще се помни. Иначе сезонът изглежда обещаващ и доста коли показват много добро темпо и няма вече такива огромни разлики. Догодина смятам, че ще е още по-завързано с новите правила.
-3

#325
Потребителят е неактивен   AnaGom 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 313
  • Регистриран: 22-February 13
Последна снимка и няма да спамя повече.
Явно е наследил любовта към животните.
https://live.staticflickr.com/65535/51089580028_ce95c85495_c.jpg
3

#326
Потребителят е неактивен   pipeto 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 691
  • Регистриран: 14-October 10
  • живущ вСофия
  • любим играч:Фабрикантът Роланд Едлер

Преглед на мнениеzerohour, на 30 March 2021 - 18:28, каза:

Точно пък Шумахер да го давате за пример е малко неадекватно. Шофьор..............................................................................................................................


Ти наричаш Шумахер шофьор? Човекът-институция на този спорт? Или може би всички пилоти от Ф-1 за теб са просто шофьори?
Не си губи времето гледайки Ф-1. Ако въобще се интересуваш от спорт, опитай с някой друг. Например, лов на пеперуди, а? http://bayern-bulgaria.net/forum//public/style_emoticons/default/slap.gif


3

#327
Потребителят е неактивен   zerohour 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистриран: 19-August 16

Преглед на мнениеpipeto, на 02 April 2021 - 16:36, каза:

Ти наричаш Шумахер шофьор? Човекът-институция на този спорт? Или може би всички пилоти от Ф-1 за теб са просто шофьори?
Не си губи времето гледайки Ф-1. Ако въобще се интересуваш от спорт, опитай с някой друг. Например, лов на пеперуди, а? http://bayern-bulgaria.net/forum//public/style_emoticons/default/slap.gif

Точно това исках да чуя. Селянин, който във форум да ми казва какво да гледам, или да не гледам, поради факта че изразявам мнение, което се различава от масовката. Същността на написаното от мен е оставена на заден план, за сметка на израз, който не ти харесва, или просто не е много акуратен. Гледам F1 поради възхищението към спорта и хората, които се занимават с него, тъй като когато някой измисли по-добра технология, другите се опитват да го настигнат и да измислят нещо по-добро и това предразполага към постоянно усъвършенстване. Не ми е най-важното всяко състезание да е гума до гума. Гледам на нещата малко по-глобално и се интересувам както от битката на пистата, така и извън нея (даже в повечето случаи тя е по-важна). Беше ми интересно когато Фетел нямаше конкуренция, беше ми интересно когато Ферари 2004 просто попиляха всичко, и сега ми е интересно, макар че Мерцедес са пълен хегемон.
-1

#328
Потребителят е неактивен   pipeto 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 691
  • Регистриран: 14-October 10
  • живущ вСофия
  • любим играч:Фабрикантът Роланд Едлер
Моят род (по бащина линия) се е преселил от град Велико Търново в село София през 1876 годна, така че, да, селянин съм.
Истинският селянин е горд, отруден и скромен човек.
Но виж, нахални селяци като теб, с лопата да ги ринеш. Даже ме е яд, че въобще ти отговарям. Бъди здрав.
0

#329
Потребителят е неактивен   zerohour 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистриран: 19-August 16
Със сигурност не смятам, че бях аз човекът, който излезе от рамките на добрия тон, но смятам, че спорът се превърна в твърде личен и не искам хората тук да ги занима това. Благодаря за пояснението откъде си, но аз под селянин визирам поведение, а не родно място. Жив и здрав, и се научи когато нападаш някой по форумите, да му казваш накъде да ходи и да му даваш наклон на интересите, да опакваш да ти се отвърне по същия начин.
-2

#330
Потребителят е неактивен   AnaGom 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 313
  • Регистриран: 22-February 13

Преглед на мнениеzerohour, на 04 April 2021 - 19:23, каза:

Със сигурност не смятам, че бях аз човекът, който излезе от рамките на добрия тон...


Със сигурност, ти излезе от рамките на добрия тон и въобще не ставаше въпрос за Ф1:

Преглед на мнениеzerohour, на 30 March 2021 - 18:28, каза:

Разбирам, че това е някакъв про-немски форум и всичко немско е свято, дотолкова че даже и някои хора тук са били тъжни, че 94-та България е победила Германия, ама все пак малко трезво мислене не е лошо да има.

1

Споделете тази тема чрез:


  • (25 Страници) +
  • « Първа
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители