Байерн България: Герд Мюлер - Байерн България

Прехвърляне към съдържание

  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Герд Мюлер

#16
Потребителят е неактивен   MCMXIII 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 666
  • Регистриран: 14-February 12
  • живущ вСофия
  • любим играч:Лам/Швайнщайгер/Мюлер
Меси е уникален - факт. Герд е бил мегаталант и супер добър играч- факт. Безмислено е, да се спори кой е по- добър. Все пак аз съм фен на бавареца, но честито на аржетинеца!
П.П. Герд Мюлер има по- добро КПД.
0

#17
Потребителят е неактивен   Konrad 

  • Напреднал
  • ПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1067
  • Регистриран: 04-November 10
  • любим играч:Един бе той-Кайзер Франц
Специално,като голмайстор Меси е зад Герд,говоря,като коефициент на полезно действие,игра в наказателното поле и умение да вкарва от всяко положение!Без съмнение и Меси е уникален футболист,комплексно е над Герд!А и Меси има още да играе,но за мен,ако не постигне нещо успешно с Аржентина няма да е на нивото на Марадона,Пеле,Кайзера и т.н...!!
0

#18
Потребителят е неактивен   FERRARIS7 

  • Новак
  • Пип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 93
  • Регистриран: 13-January 11
  • живущ вСофия Младост 3
http://www.novsport....01581_1031.html "Меси има един недостатък,че не играе в Байерн" ... че ние си имаме Мюлер-Томас Мюлер :bayernshal:
0

#19
Потребителят е неактивен   Goshenko 

  • Напреднал
  • ПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1646
  • Регистриран: 13-October 10
  • живущ вСофия
  • любим играч:ОТБОРЪТ!!!
Лично аз гледам равнодушно на рекорда на Меси. По-добре е рекордите от време на време да се подобряват, а и както другите колеги отбелязаха, Мюлер има по-добро КПД, особено в националния отбор. Ако Меси не постигне нищо с Аржентина, той самият ще си остане легенда на Барселона, но не и на националния отбор. ПО отношение на рекорда за най-много отбелязани голове на Световно първенство, пожелавам на Клозе да го подобри и пак да се върне в германски ръце...
2

#20
Потребителят е неактивен   Bavareza 

  • Баварец
  • ПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2397
  • Регистриран: 29-October 10
  • любим играч:Oiiver Kahn
Меси няма КПД, харизмата и лидерските качества, няма успехите на Мюлер с националния отбор.
Може футболистите да са били баби по неговото време, обаче сега не се играе с либеро, почти няма персонално пазене и като цяло футбола е доста по открит, та на нападателите им е доста по лесно.
Бомбандера не веднъж е споенавал по интервюта, че днес би вкрвал много повече и е прав!
0

#21
Потребителят е неактивен   ars_moriendi 

  • Шам фъстък
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4430
  • Регистриран: 11-October 10
Дрън-дрън, бля-бля... Баварец, Шмайхел скоро беше в БГ, даде интервю човека, вземи прочети и замълчи! Съвременните футболисти имат много по-малко време за реакция, много по-трудно е! Нямало либеро, да, няма кой да покрива засадите. Персонално пазене - най-голямата глупост във футбола, не случайно всички вече играят зоново...
Сега било по-лесно на нападателите... Хм, странно, след като защитниците използват всякакви средства срещу тях, ситуациите се развиват по-бързо... Всъщност, как този рекорд на Мюлер просъществува толкова дълго? Ние си биехме задниците в тавана, когато Лука Тони вкара 39 гола за един сезон (мисля, че откакто аз гледам Байерн никой не е вкарвал повече), обаче джуджето наниза 86 до този момент и това било детска игра...

0

#22
Потребителят е неактивен   Goshenko 

  • Напреднал
  • ПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1646
  • Регистриран: 13-October 10
  • живущ вСофия
  • любим играч:ОТБОРЪТ!!!
Хайде сега, персоналното пазене било глупост...За тогава е вършело работа, друг е въпросът каква е играта в момента.

Мнението беше редактирано от Goshenko: 11 December 2012 - 13:40

1

#23
Потребителят е неактивен   ars_moriendi 

  • Шам фъстък
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4430
  • Регистриран: 11-October 10
Гошенко, персоналното пазене е глупост, щом в еволюцията на играта е тотално отпаднало!
Второ, не говоря за грубости, но ръцете се използват много повече, отколкото преди! Трето - точно към това апелирам, да се уважава постижението на Меси, защото се прави опит да се омаловажи. Колкото до легендите на Байерн - те си имат място в историята и в съзнанието ни (не говоря за сърцата, защото не виждам как мога да обичам нещо, което не съм виждал)... Никой не омаловажава и цифрите на Герд...
Ще продължа - Мюлер е абсолютен консуматор, докато Меси не е чист нападател, вземете го и това в предвид.

0

#24
Потребителят е неактивен   Goshenko 

  • Напреднал
  • ПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1646
  • Регистриран: 13-October 10
  • живущ вСофия
  • любим играч:ОТБОРЪТ!!!
Т.е. според теб никой преди Роналдиньо е нямал неговите финтове...:) Забравих, че според теб всяко ново нещо е непременно по-добро от старото, нали развиваше теории и на музикална тематика преди време...
Ако персоналното пазене е глупост, значи Бекенбауер (и повечето треньори от онова време) е най-големият глупак сред треньорите, но как тогава достигна до последната световна купа през 1990? :surprise: Дай Боже все такива глупаци да са треньори на Германия, а и на Байерн ако може...
Несъпоставимо е миналото с настоящето по отношение на качеството и не съществува никакъв критерий, който да отсъди кой отбор е по-добър - примерно Милан на Саки или Франция на Мишел
0

#25
Потребителят е неактивен   Bavareza 

  • Баварец
  • ПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2397
  • Регистриран: 29-October 10
  • любим играч:Oiiver Kahn

0

#26
Потребителят е неактивен   ars_moriendi 

  • Шам фъстък
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4430
  • Регистриран: 11-October 10
Баварец, не виждаш ли, че самият футбол изхвърля подобни футболисти като Йеремис и Гатузо! Нали и в Байерн си имаме Толята...
Гошенко, като всеки, който е минал 30-те знам, че ти се иска твоето време да е най-добро, но не е, особено за нещата, които се развиват! Гледал ли си ММА? В последното UFC имаше един мач между велик боец като БиДжей Пен (световен шампион по бразилско жу-житцу и отлична боксова техника) и Рори Макдоналд, който е с 10 години по-млад, но се занимава с ММА от 14 годишен! Така ще си го видиш сам и надявам се да успееш най-накрая да го проумееш - най-ценното на тази земя е
0

#27
Потребителят е неактивен   Goshenko 

  • Напреднал
  • ПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1646
  • Регистриран: 13-October 10
  • живущ вСофия
  • любим играч:ОТБОРЪТ!!!
MMA и UFC не ми говорят нищо, мислех Жиу жицу е само азиатски спорт, но явно е имало и бразилски вариант...
Аз не знам кое определяш като "нашето време", все пак не сме на по 60 години...обратно, би трябвало точно това, което гледаме като футбол днес да го считаме като "нашето време" след примерно 30 г. или нещо от сорта. Аз обаче много малко от днешния футбол харесвам, това че определени стилове на игра правят футбола по-печеливш, въобще не значи, че е приятен за гледане..тоест, отсега си казвам, че няма да манипулирам бъдещите поколения с това какви невероятни майстори на спорта е имало през 2012-20 г. Ще имат достатъчно видео да гледат и преценяват сами. По-скоро мен ме е яд, че за футбола отпреди 30+ години липсва достатъчно видеоматериал, за да се насладя на тогавашната игра.

Мнението беше редактирано от Goshenko: 11 December 2012 - 15:57

0

#28
Потребителят е неактивен   ars_moriendi 

  • Шам фъстък
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4430
  • Регистриран: 11-October 10
ММА е най-бързо развиващия се спорт в света т.е. Миксд Маршал Артс или Смесени Бойни
1

#29
Потребителят е неактивен   Ogata 

  • Напреднал
  • ПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1849
  • Регистриран: 11-October 10
  • живущ вБългария
Абсолютно ненужен спор,и Меси и Мюлер са уникати и времето в което е играл единия и другия не е чак такъв фактор,защото остава в историята.Не бих имал нищо против сегашната Германия да има нападател с инстикт като на Герд.То е било точно това,усет,не умение.Всеки гол който съм му гледал е точно това,нещо ненаучено,а вродено!
1

#30
Потребителят е неактивен   Goshenko 

  • Напреднал
  • ПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1646
  • Регистриран: 13-October 10
  • живущ вСофия
  • любим играч:ОТБОРЪТ!!!
Това, последното ми припомни трагедията с отбора на Замбия, който бе определян за суперталантлив и перспективен. От въпросния отбор остана единствено звездата на Андерлехт Чарлс Мусонда, който не е пътувал в самолета. Самата катастрофа беше почетена в един от квалификационните дни за СП'94. Тогава бях на стадиона за мача България-Финландия. Естествено, че няма как да се сравняват европейските с африканските шампионати, но рекордът си е рекорд и от Замбия имат право да си получат дължимото уважение. Което пък за пореден път доказва, че индивидуалните рекорди в колективен спорт като футбола не означават кой знае какво.
0

Споделете тази тема чрез:


  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители