Байерн България: Футболни новини и статии - Байерн България

Прехвърляне към съдържание

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Футболни новини и статии

#16
Потребителят е неактивен   Боби 

  • Роланд Дисчейн
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3231
  • Регистриран: 22-November 10
  • живущ вПловдив
  • любим играч:Кингсли Коман
Местните първенства са солта на футбола, според моа.

Шампионска Лига е създадена за забавление на масите,но се превръща във феномен.Ама то и секса е феномен в живота, ама първо откриваш чекията хахаха

Мнението беше редактирано от Боби: 31 July 2019 - 22:31

0

#17
Потребителят е активен   Targeted Individual 

  • Ултрафен
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3464
  • Регистриран: 30-October 15



Не знам дали Ван Дайк беше по-впечатляващ от това... :confused: Това е цялостен поглед върху сезона.

Мнението беше редактирано от La Bestia Negra: 02 August 2019 - 23:14

0

#18
Потребителят е неактивен   Datty 

  • Ултрафен
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3267
  • Регистриран: 12-October 10
Ван Дайк не е офанзивен играч, не е коректно сравнение. Което повдига въпросът защо изобщо има индивидуална награда, която трябва да сравнява различните позиции. Обаче Златната топка е прекалено престижна, прекалено голяма реклама за даден играч и отбор, така че сега 5 месеца ще слушаме кой е бил по-добър.

Меси чисто индивидуално няма кой да го пипне, но Ван Дайк заслужава наградата повече от Модрич миналата година, така че си представям, че може да я спечели. Зависи Ливърпул каква позиция ще заеме и колко лоби и интерес има в тази награда.
0

#19
Потребителят е активен   Targeted Individual 

  • Ултрафен
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3464
  • Регистриран: 30-October 15
Е, то това е индивидуална награда, така че... Роналдиньо печели наградата на ФИФА 2004 без нито един трофей, а през 2005 взе и Златна топка само с една Ла Лига. Защо? Защото индивидуално беше на съвсем друго ниво от всички останали. Меси този сезон беше доста по-впечатляващ от Роналдиньо 04-05 и не виждам причина да не вземе индивидуалните награди.

Ван Дайк е добър ама чак пък за Златна топка не мисля. Нямам против защитници или вратари да я печелят, но когато наистина я заслужат с някакви невероятни изяви на терена. Модрич миналата година, колкото и куриозно да е, беше най-добрият играч в Шампионска лига и на Мондиала в Русия. Роналдо и Меси се представиха под нивото си и в двете надпревари. Роналдо след четвъртфиналите беше най-слабкят играч за Реал на терена, визирам мачовете му срещу нас и Пуул. На СП изигра един силен мач и пак изключи. Модрич беше черноработник и помагаше, както в защитата, така и в нападение. Без да блести с голове и асистенции доминираше средната линия доста осезаемо, и не с физика, а с интелект, което е по-впечатляващо.
0

#20
Потребителят е неактивен   Datty 

  • Ултрафен
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3267
  • Регистриран: 12-October 10
С какво Модрич беше по-добър от Кроос или Каземиро? С какво беше по-добър от Ракитич или Манджукич? Просто Перес показа на Роналдо, че той е шефът и той му е лобирал повечето Златни топки. Ван Дайк, заедно с Алисон, вдигнаха изключително много нивото на Ливърпул, общо взето само англичанит спечелиха от цялата сага около Неймар и рекордните харчове. Да не говорим и каква свирепа битка водеха със Сити за титлата, докато Модрич с Реал се бори за третото място. От примери с отделни години няма смисъл - Канаваро спечели само заради световното, както Модрич, Роналдо 2013 чисто индивидуално, както Меси други години и т.н. Критериите се сменят спрямо начина на гласуване и чии интереси са най-засегнати.

С което не смятам, че холандецът заслужава повече от Меси, но със сигурност заслужава повече от Модрич, затова и има дости добри шансове, АКО Ливърпул започнат кампания за него.
0

#21
Потребителят е активен   Targeted Individual 

  • Ултрафен
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3464
  • Регистриран: 30-October 15

Цитат

С какво Модрич беше по-добър от Кроос или Каземиро? С какво беше по-добър от Ракитич или Манджукич?


Ами субективен въпрос. Може би с това, че се представи еднакво добре и в двете големи надпревари. Манджукич, Ракитич, Перишич и другите хървати бяха страхотни в Русия, но пък на клубно ниво доста неубедителни. Кроос и Каземиро бяха силни с Реал Мадрид, но на СП претърпяха крах и играха под нивото си. Докато Модрич, без да блести ярко, задържа едно доста добро ниво. Фактът, че тази година Модрич е разочароващ, показва колко трудно е да си постоянно силен в днешния футбол. Нещо, което се отдава, единствено на Меси и Кристиано.

Феновете на Роналдо твърдят, че Сиарсевън е заслужавал наградата миналата година, но той беше откровено слаб и незабележим в голяма част от важните мачове на Реал и Португалия. Чисто статистически - голове, асистенции, дрибъл, създадени положения и прочее, Меси отново беше хегемон, но в Русия игра вяло. Аз съм на мнение, че в година, в която имаш Мондиал, наградата за Най-добър играч трябва да отиде при някой, който е достигнал поне до финал и е имал съществен принос за това. В този смисъл съм съгласен със ЗТ за Модрич, но несъгласен с тези на Роналдо от 2014 и Меси от 2010. Разбира се, това е мое лично субективно мнение.

Ако трябва да коментираме французите, те имаха много силен отбор с качество на всяка една позиция. Единствено Гризман имаше реални основания да се бори с Модрич за ЗТ, защото изигра силен клубен сезон, и беше най-добрият френски футболист в Русия. Затова и моята тройка беше Модрич, Гризман, Меси. Разбира се, ако не беше световното, то за фаворит щях да посоча Меси. Тази година няма световно, Меси е още по-добър, не виждам причина да не я вземе.

А и с какво Ван Дайк беше по-добър от Алисон, от Фабиньо, от Трент-Александър Арнолд, от Милнър, от Мане, от Фирмино, от Салах? Защо да не споменем и Ориги, без чиито голове Ливърпул нямаше да спечелят ШЛ?

Нека да задам този въпрос - Ако вземем един футболист, който не е толкова популярен и успешен, и ако той изиграе сезон като 18/19 на Меси, дали няма да го превърнем в основен фаворит за всяка една индивидуална награда?

Цитат

Роналдо 2013 чисто индивидуално


В края на 2013 беше излязла една статия, която сравняваше статистиките на Меси, Роналдо и Рибери за годината. Рибери им отстъпваше единствено по голове, но по всичко останало ги превъзхождаше, а в някои аспекти и със забележителна разлика.

Мнението беше редактирано от La Bestia Negra: 03 August 2019 - 14:22

0

#22
Потребителят е активен   Targeted Individual 

  • Ултрафен
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3464
  • Регистриран: 30-October 15
Най-добър играч на УЕФА за сезон 18-19 - когато индивидуалните награди вече не са толкова индивидуални.

Мнението беше редактирано от La Bestia Negra: 30 August 2019 - 01:44

0

#23
Потребителят е неактивен   ars_moriendi 

  • Шам фъстък
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4430
  • Регистриран: 11-October 10
Аз мисля, че от години заради медиите ни се изопачиха критериите. Какво означава футболист на годината? Футболистът, който е играл най-силно през годината! А не футболистът, който е изиграл най-силно последните 5 мача или първите 10!
Какво означава на световното игра слабо? Там са 7 мача. Ако си изиграл 60 мача за сезона, спечелил с 3 купи (или както Сити домашен квадрипъл), то се оказва, че целият ти сезон отива по дяволите заради един нечестно зачетен гол с ръка! Или Меси няма да печели ЗТ, защото съотборниците му изпуснаха 4 чисти гола на реванша с Ливърпул и играха като шайка. За сметка на това Кристиано я спечели с 5 гола в два мача срещу Байерн едната година.
Тези награди стават все по-нелепи, заради критериите, по които се раздават. Няма как да ми сравниш един турнир с 4 други такива. Или ги даваш заради индивидуалният пърформънс (за миналия сезон Меси беше номер 1) или ми ги даваш за трофеи (някой от Сити)... Кристиано Роналдо в тройката за футболист на УЕФА, защо? Заради един мач срещу Атлетико Мадрид ли? Тогава какво да каже Де Лихт, Сон, Салах, Мане... Ако се дава за един мач Теему Пуки що да не стане номер 1 във Висшата лига през този сезон!????
2

#24
Потребителят е активен   Targeted Individual 

  • Ултрафен
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3464
  • Регистриран: 30-October 15
Тук съм напълно съгласен с теб. Ок, наградата на Модрич изглеждаше логична. Защото в година, в която имаш световно първенство, ЗТ по традиция се дава на играч, представил се силно на турнира. Модрич беше точно такъв + силно представяне в елиминациите в ШЛ. Но тази година!? Нелепо е. Ван Дайк е страхотен защитник, но е част от железен колектив.

Разбира се, награда за Играч на УЕФА не означава автоматично Златна топка. Примери са сезони 09-10, 11-12, и 12-13. Има още време до края на годината. Ще видим.

Мнението беше редактирано от La Bestia Negra: 30 August 2019 - 11:31

0

#25
Потребителят е неактивен   ars_moriendi 

  • Шам фъстък
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4430
  • Регистриран: 11-October 10
Да, съгласен съм. Най-добрият в ШЛ беше Меси! Най-добрият във ВЛ беше Стърлинг! Най-добрият тренъор в ШЛ беше Тен Хаг, който направи немислимото с качеството, с което разполагаше. Във ВЛ мисля, че беше Клоп... При всички поожения не съм съгласен от години как ги раздават тези награди....
0

#26
Потребителят е активен   Targeted Individual 

  • Ултрафен
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3464
  • Регистриран: 30-October 15
Финалът в ШЛ през 2022 ще бъде на Алианц Арена, а този през 2023 на Уембли. Имам някакво дежа ву аз.
0

#27
Потребителят е неактивен   Viliyo 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 670
  • Регистриран: 16-March 11
  • живущ вСофия
  • любим играч:Басти, Мюлер
Да не се връщам и аз назад, как преди години Рибери трябваше да вземе ЗТ, а я взе Роналдо.
Относно приносът на ван Дайк, мисля че може да погледнете статистиките за допуснатите голове на Ливърпул преди и след првиличането му и ще ви стане ясно. Между другото мисля, че всички можем да се съгласим, че защитниците са ощетени в тези класации, тъй като приносът им по трудно се измерва. Освен това и най-добритр защитници работят в колектив и понякога други играчи провалят усилията на целия колектив.
Ако изобщо има някакъв спор между ван Дайк и Меси, смятам че холандецът ще го спечели, защото Ливърпул отстрани Барселона в преките мачове.
Още смятам, че Меси е най-добрия играч, който някога съм гледал, но ми писна от него и Роналдо и ще се радвам ван Дайк да вземе ЗТ.
1

#28
Потребителят е активен   Targeted Individual 

  • Ултрафен
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3464
  • Регистриран: 30-October 15
Това не е благотворителен концерт. Или я даваш на най-добрият, или не я даваш изобщо (няма смисъл). Това е идеята на индивидуалната награда.

Мнението беше редактирано от La Bestia Negra: 31 August 2019 - 13:58

0

#29
Потребителят е неактивен   Viliyo 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 670
  • Регистриран: 16-March 11
  • живущ вСофия
  • любим играч:Басти, Мюлер
Точно това е че няма ясни критерии кой е най-добрия, най-малкото защото наградата е индивидуална, а футболът - отборен спорт.
1

#30
Потребителят е активен   Targeted Individual 

  • Ултрафен
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3464
  • Регистриран: 30-October 15
Тази година имаше само един играч, на когото:

- цял стадион, пълен с фенове на противников отбор, стана на крака и скандира името му.

- беше наречен от Мартин Тайлър, един от емблематичните световни футболни коментатори, "Богът на тази игра"; https://m.youtube.co...h?v=CxD6lVMusbI

- играейки като халф, стана голмайстор номер 1 в Испания, Европа и Шампионската лига
- понеже футболът не е само голове, същият този индивид беше водещ по редица други показатели - асистенции, точни пасове, създадени положения, успеваемост от статични положения, дрибъл;
- най-важното - беше човекът-отбор за клуба, в който играе;

И това не е Върджил ван Дайк.


Защитници, печелили ЗТ:
- Канаваро - Световна купа + национален шампион
- Замер - Европейско първенство + национален шампион
- Бекенбауер - 1972- Европейско първенство + национален шампион и 1976- Европейски вицешампион + КЕШ(3-та поредна);


Лам, Рамос, Пуйол, Тери, Карлош, Кафу, Малдини, Барези, Ширея, Факети, Боби Мур... Сигурно са по-слаби защитници от Ван Дайк.

https://m.youtube.co...h?v=Rnb5fYvudhc

Няма как да имаш някой, който играе по такъв начин, и да дадеш ЗТ на защитник.

Мнението беше редактирано от La Bestia Negra: 31 August 2019 - 16:36

0

Споделете тази тема чрез:


  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители