Байерн България: (10.) Ариен Робен - Байерн България

Прехвърляне към съдържание

  • (49 Страници) +
  • « Първа
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

(10.) Ариен Робен

#691
Потребителят е неактивен   Santa Cruz 

  • Легенда
  • Група: Администратори
  • Мнения: 6064
  • Регистриран: 05-November 10
  • любим играч:От настоящия състав: Нойер, Мюлер, Кимих, Горецка, Ким Мин-джае, Кейн
Нашите направо са за бой, че още не са предложили нови договори и на двамата. :angry:
2

#692
Потребителят е неактивен   moonweaver 

  • Напреднал
  • ПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1805
  • Регистриран: 28-February 11
  • живущ вСофия
  • любим играч:Томас Мюлер

Преглед на мнениеSanta Cruz, на 23 January 2018 - 20:00, каза:

Нашите направо са за бой, че още не са предложили нови договори и на двамата. :angry:


Според мен Ули и Кале са наясно, че най-важният въпрос в момента за тях е това кой ще е треньор догодина и чак след това ще се обсъжда въпроса с Робери. На мен ми се стори, че Хайнкес е явно раздразнен и в прав текст каза, че ще седне с Ули и Кале да си поговорят за коментарите им относно Юп да остане и след края на сезона, което за мен е по-скоро показателно, че ше си удържи на думата да води Байерн до края на сезона и с тази приятелска услуга да им даде време да решат как ще продължи отборът напред. А вярвам не мислите, че Ули и Кале са толкова арогантни първо да преподпишат с играчи (дори и Робери) по свое усмотрение, лишавайки по този начин новият ни треньор от глас в планирането (ако приемем, че зад кулисите всичко ече не е договорено, разбира се). Едва ли на това кандидатите за горещия стол биха погледнали с добро око.
0

#693
Потребителят е неактивен   Goshenko 

  • Напреднал
  • ПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1646
  • Регистриран: 13-October 10
  • живущ вСофия
  • любим играч:ОТБОРЪТ!!!
Крайно време е Байерн да си промени политиката по отношение на ветераните в отбора, особено за играчи, които са дали особено много на клуба. Дуото РОббери заслужават да приключат кариерите си при нас, независимо дали ще са основни играчи или резерви. И двамата са легенди на клуба и някак не върви след като дадоха най-доброто от себе си на Байерн да ги натирим и те да приключат с футбола някъде по Азия и Близкия Изток. Най-малко по едни 10-12 мача на сезон могат да изиграят без да пречат на разитието на своите заместници. В тази връзка не виждам как можем да се сдобием с такива на тяхното ниво без да похарчим колосални трансферни суми, а знаем добе колко не им се плащат големи пари на Ули и Кале.
6

#694
Потребителят е неактивен   Datty 

  • Ултрафен
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3267
  • Регистриран: 12-October 10
Аз да си призная съм съгласен с ръководството. Да, легенди са, но най-добрите им години са далеч зад тях и това, че не смятат да се отказват не трябва да принуждава Байерн да им дава нови договори. В смисъл аз поне оставам с лошо впечатление от цялата ситуация, и двамата са наясно, че друг топ-отбор, дори силен такъв, абсурд да им предложи договори и се надяват статута им в Байерн да им спечели такива. В крайна сметка трябва да се гледа в бъдеще.

Лам се отказа набързо, Швайнщайгер бе пуснат в Юнайтед...това според мен показва, че ръководството има реална преценка на нещата, що се касае ветерани, които са дали вече най-доброто си.
1

#695
Потребителят е неактивен   Santa Cruz 

  • Легенда
  • Група: Администратори
  • Мнения: 6064
  • Регистриран: 05-November 10
  • любим играч:От настоящия състав: Нойер, Мюлер, Кимих, Горецка, Ким Мин-джае, Кейн

Преглед на мнениеDatty, на 25 January 2018 - 15:58, каза:

Аз да си призная съм съгласен с ръководството. Да, легенди са, но най-добрите им години са далеч зад тях и това, че не смятат да се отказват не трябва да принуждава Байерн да им дава нови договори. В смисъл аз поне оставам с лошо впечатление от цялата ситуация, и двамата са наясно, че друг топ-отбор, дори силен такъв, абсурд да им предложи договори и се надяват статута им в Байерн да им спечели такива. В крайна сметка трябва да се гледа в бъдеще.

Лам се отказа набързо, Швайнщайгер бе пуснат в Юнайтед...това според мен показва, че ръководството има реална преценка на нещата, що се касае ветерани, които са дали вече най-доброто си.


Щеше да си прав, ако ставаше дума за удължаването на договорите им с цел запазването на основната им роля в отбора. Но тук говорим за оставането им в отбора, за да помагат с каквото могат като резерви. Или смяташ, че и за резерви не стават вече?
3

#696
Потребителят е неактивен   Datty 

  • Ултрафен
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3267
  • Регистриран: 12-October 10

Преглед на мнениеSanta Cruz, на 27 January 2018 - 16:09, каза:

Щеше да си прав, ако ставаше дума за удължаването на договорите им с цел запазването на основната им роля в отбора. Но тук говорим за оставането им в отбора, за да помагат с каквото могат като резерви. Или смяташ, че и за резерви не стават вече?


Въпросът е доколко са готови да са само резерви. Пък и като се замислиш - най-вероятно ще им бъде предложен договор за 1 сезон макс, не би ли искал вместо това да имаме нови крила, които да развиваме още отсега?

Това е моята гледна точка естествено. Аз лично бях от малцината, които се съгласиха с Реал, като освободиха Раул, или Юве с Дел Пиеро. В отбори с амбиции и възможности като Байерн трябва най-доброто да е на дневен ред, а за мен това са нови, млади, талантливи футболисти, които да заместят Робен и Рибери.
1

#697
Потребителят е неактивен   Santa Cruz 

  • Легенда
  • Група: Администратори
  • Мнения: 6064
  • Регистриран: 05-November 10
  • любим играч:От настоящия състав: Нойер, Мюлер, Кимих, Горецка, Ким Мин-джае, Кейн

Преглед на мнениеDatty, на 28 January 2018 - 12:44, каза:

Въпросът е доколко са готови да са само резерви. Пък и като се замислиш - най-вероятно ще им бъде предложен договор за 1 сезон макс, не би ли искал вместо това да имаме нови крила, които да развиваме още отсега?

Това е моята гледна точка естествено. Аз лично бях от малцината, които се съгласиха с Реал, като освободиха Раул, или Юве с Дел Пиеро. В отбори с амбиции и възможности като Байерн трябва най-доброто да е на дневен ред, а за мен това са нови, млади, талантливи футболисти, които да заместят Робен и Рибери.


Ами, брат, въпросът е към какви крила са се насочили от ръководството. Ако вземем Бейл и/или Караско или някое друго крило от техния ранг, не вярвам Робери да си правят илюзии за титулярно място. Обаче, ако решим пак да минем тънко с някое крило ала Гнабри, нормално да се надъхват основната им роля в отбора да остане, след като знаят, че и на тея години са 2 класи отгоре. И в двата случая съм на мнение, че е добре да останат, пък било то и за 1 сезон само. Искам да кажа, че не пречи хем да имаме нови крила, които да развиваме сега, хем Робери да останат. И без това точно по крилата изпитваме най-голяма липса в момента.
1

#698
Потребителят е неактивен   moonweaver 

  • Напреднал
  • ПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1805
  • Регистриран: 28-February 11
  • живущ вСофия
  • любим играч:Томас Мюлер
https://fcbayern.com/binaries/content/gallery/fc-bayern/homepage/saison-17-18/profis/robben/180517_robben_don.jpg

:thumbsup:
3

#699
Потребителят е неактивен   Götze19 

  • Баварец
  • ПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2739
  • Регистриран: 30-October 13
  • живущ вЛуковит
  • любим играч:Mario Götze
Хубава новина, но според мен отлагаме неизбежното с още една година.. Знаем, че те с Рибери нямат два мача подред без контузии, така че си трябват крила, а не всяка година с това +1 сезон
2

#700
Потребителят е неактивен   moonweaver 

  • Напреднал
  • ПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1805
  • Регистриран: 28-February 11
  • живущ вСофия
  • любим играч:Томас Мюлер

Цитат

За повечето футболисти, предсезонната подготовка не е точно най-приятния период от годината. Интензивните физически тренировки за подобряване на сила, ловкост и издържливост полагат основите за един дълъг и успешен сезон. Те помагат и за пресичане на бързо проявление на умора на по-късен етап, когато ще доминират технически и тактически тренировки.

Ариен Робен обаче винаги оставя впечатлението, че наистина се наслаждава на тежките тренировки от предсезонната подготовка. Холандецът води съотборниците си във всяка тренировка, пред погледа на новия треньорски тандем, Нико и Роберт Ковач. Робен показа блестящи показатели и бе сред най-добрите на фитнес-тестовете в началото на подготовката и надгражда над това във всяка една тренировка. Независимо дали става въпрос за бягане, силови или технически упражнения, крилото винаги се раздава на максимум във всяко едно от тях. Като че ли даже иска да добави още някой друг процент над стоте.


Цитат

"Чувствам се в превъзходна форма, дори и на 34. Когато аз тренирам, го правя само и единствено за себе си. Не за треньора или някой друг. Само в твой интерес е да си във върхова спортна форма. Важно е да поработиш здраво в началото. Нужна е здрава основа. В момента всичко работи чудесно, работим много здраво, но аз мисля че именно от това имаме нужда, за да бъдем в оптимално състояние за началото на сезона. Затова предсезонната подготовка е много важна, но трябва да се работи здраво." - Ариен Робен.

Цитат

"Можеш да постигнеш много, но само ако си във върхова форма и трябва да даваш всичко от себе си, за да го постигнеш. Ако искаш да постигнеш нещо в живота и футбола, трябва да работиш много усърдно и да не се отпускаш нито за миг. Целите ни този сезон са ясни, не само за мен, а за всички. Искаме да постигнем максимума, искаме да печелим трофеи. Искаме поне една титла повече, отколкото взехме в последния сезон. Планът в момента е просто храна, вода, тренировки, сън, храна, вода, тренировки, сън, абсолютно нищо друго." - Ариен Робен


Струва ми се, че доста хора бяха склонни да се лишат от услугите на Робен и Рибери за сметка на някоя "граната", но аз лично страшно се радвам, че и Рибери, и особено Робен ще бъдат в Байерн и този сезон. Шапка им свалям за професионализма, наистина :bow:, а като гледам устрема и спортната злоба в очите на Робен си мисля, че далеч не си е казал последната дума. Дано се опази от контузии, двамата с Рибери заслужават да си тръгнат с гордо вдигнати глави. :bayernshal:

https://fcbayern.com/binaries/content/gallery/fc-bayern/homepage/saison-18-19/profis/robben/robben_don_130718.jpg

Мнението беше редактирано от moonweaver: 13 July 2018 - 19:34

5

#701
Потребителят е неактивен   Боби 

  • Роланд Дисчейн
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3231
  • Регистриран: 22-November 10
  • живущ вПловдив
  • любим играч:Кингсли Коман
Ариен Робен е най-добрият трансфер за Байерн Мюнхен през този век,според мен натюрлих.
5

#702
Потребителят е неактивен   Santa Cruz 

  • Легенда
  • Група: Администратори
  • Мнения: 6064
  • Регистриран: 05-November 10
  • любим играч:От настоящия състав: Нойер, Мюлер, Кимих, Горецка, Ким Мин-джае, Кейн
Уникален професионалист! Много ме кефеше като играч, още като отиде в Челси, и никога не съм предполагал, че има някакъв шанс да дойде в Байерн. Като дойде, не можах да повярвам - бях на седмото небе от щастие! После, заради събитията през 2012-та ме беше поразочаровал и с поведението си малко ми падна в очите, но след това сякаш се преобрази и почна да става ебати пича! От 2013-та досега един път не ми е направил лошо впечатление с нещо - точно обратното. За мен Робен е като виното - с годините става все по-хубаво. И другата година пак ще искам да му удължат договора. Двамата с Рибери заслужават да си прекратят кариерите при нас. Франк пък физически вече не е на същото ниво, но техниката и хъса продължава да си ги има, затова и недоумявах защо толкова им бавят договорите. Просто тея хора са доказали, че обичат клуба и се раздават на макс за него и не са някви, дето като им удължат договора да спрат да играят, а напротив.
1

#703
Потребителят е неактивен   moonweaver 

  • Напреднал
  • ПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1805
  • Регистриран: 28-February 11
  • живущ вСофия
  • любим играч:Томас Мюлер
https://fcbayern.com/binaries/content/gallery/fc-bayern/homepage/saison-18-19/profis/robben/180804_robben_don.jpg

Ариен, мачът с който се открива Бундеслигата срещу Хофенхайм е в петък. След първите два официални мача за Суперкупата и първи кръг за Купата на Германия, мотивирани ли сте?
Ариен Робен: "Разбира се, Бундеслигата е малко по-различна - има 34 кръга. Чувството е по-напрегнато - де факто сезонът започва сега, което е като награда за много работа в подготовката. Доволен съм, че сезонът започва."

Излязохте срещу много именити отбори в контролните срещи. До колко сте готови за откриването на сезона?
Ариен Робен
: "На прав път сме, но разбира се има още какво да се желае. Дълго време разполагахме с ограничен брой футболисти, една доста сериозна група се присъедини чак за втория лагер на Тегернзее. Имаме накъде да се подобряваме, сега имаме нужда от игрова практика. Но това не означава, че не сме готови за първия мач от сезона."

На "Алианц Арена" ще гостува съставът на Хофенхайм - отбор, който често ви оставяше с празни ръце в последно време. Какъв мач очакваш?
Ариен Робен:
"Мисля, че ще бъде много, много тежък мач. Няма да бъде разходка в парка, те се намират в изключителна форма. Победиха някои силни отбори в контролите с голяма разлика, продължават напред за Купата на Германия след победа с 6:1. Хофенхайм е много добър отбор, трябва да сме нащрек и да се борим от първата минута, иначе вечерта може да завърши неприятно за нас. А ние не искаме това, искаме да започнем Бундеслигата с победа."

Това ще бъде твоят десети сезон за Байерн. Очакваше ли да останеш в Мюнхен толкова дълго, когато подписа в края на август 2009 г.?
Ариен Робен:
"Не, не мисля - и не и да. Аз винаги съм реалист и знам, че нещата във футбола се променят изключително бързо. Можеше нещата да се стекат и по друг начин. След дебюта ми в професионалния футбол с Грьонинген, изкарах 2 години в ПСВ Айндховен. За мен беше голяма крачка да напусна дома на 18. На 20 излязох в чужбина и прекарах 3 години в Челси - голям отбор. След това 2 в Реал, след това Байерн ме потърсиха и аз се съгласих. В началото бях скептичен, не знаех дали съм взел правилното решение. Но сега мога да кажа, че това беше най-доброто решение в кариерата ми."

Този сезон в Бундеслигата те чакат нови предизвикателства - за пръв път няма да играете срещу Хамбургер в Първа Бундеслига, а ти за пръв път ще излезеш срещу Фортуна (Дюселдорф). След толкова много време в Бундеслигата, към кои стадиони гледаш с най-голямо очакване?
Ариен Робен:
"Наслаждавах се на гостуванията в Хамбург, хубав град с красив стадион. Жалко, че Хамбургер изпаднаха. От това, което чувам, атмосферата в Дюселдорф също не е за изпускане. А също така ще гостуваме в Нюрнберг - нвщо, което не ни се случваше в последните години."

Какво прави Бундеслигата специална и къде я виждаш, в сравнение с другите големи първенства?
Ариен Робен:
"За мен Бундеслигата е едно от топ-първенствата в света. Видя се и в контролите, където имаше доста мачове между немски и италиански, испански тимове и представителите на Бундеслигата надделяха. Разбира се има хора, които казват, че Англия и Испания са двете най-силни първенства, но аз мисля, че Бундеслигата все още е силна. Предлага много интересни мачове, посещаемостта и атмосферата по стадионите е изключителна. А ние трябва да даваме газ до дупка за титлата - това не е толкова лесно, колкото много хора си мислят. Във всеки един мач всеки сезон трябва да надиграеш съперника."

Макар да остават цели 9 месеца, какви заглавия би искал да прочетеш в края на сезона?
Ариен Робен:
(смее се) "Чудесен въпрос... "Блестящ сезон за Байерн". "Те спечелиха всичко, което може да се спечели". "Изключителен футбол, надиграха абсолютно всички".


https://fcbayern.com/binaries/content/gallery/fc-bayern/homepage/saison-18-19/profis/robben/180809_robben_ima.jpg/180809_robben_ima.jpg

Много хора го отписват във важните мачове, но аз съм убеден, че Ариен още не е казал последната си дума в Байерн. Топ-професионалист, човек с правилен поглед над живота, пожелавам му само да е жив и здрав!
6

#704
Потребителят е неактивен   Konrad 

  • Напреднал
  • ПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1067
  • Регистриран: 04-November 10
  • любим играч:Един бе той-Кайзер Франц
Old school....ще ми липсва доста след време!!
2

#705
Потребителят е неактивен   Santa Cruz 

  • Легенда
  • Група: Администратори
  • Мнения: 6064
  • Регистриран: 05-November 10
  • любим играч:От настоящия състав: Нойер, Мюлер, Кимих, Горецка, Ким Мин-джае, Кейн

Преглед на мнениеmoonweaver, на 22 August 2018 - 18:59, каза:

"Блестящ сезон за Байерн". "Те спечелиха всичко, което може да се спечели". "Изключителен футбол, надиграха абсолютно всички".


Хаха, голяма работа е Ариен! Мачовете в Германия ги гледам само заради него и Рибери - да им се наслаждавам, докато мога, че после ще ми е много тъжно.
1

Споделете тази тема чрез:


  • (49 Страници) +
  • « Първа
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители