Сблъсъкът с Ювентус в цифри

Какъв мач! Увлекателната среща от Шампионска лига между двата титана Ювентус и Байерн завърши наравно – 2:2. Първият мач от осминафиналната фаза стана сцена на някои значителни факта и статистики:

23 и 2 за Байерн

Байерн завърши наравно в първа среща от елиминационната фаза на европейски турнир за 23-ти път в историята си. Момчетата от Мюнхен са отстранявани само два пъти, след равенство като гости – през сезон 2006/07 срещу Милан в четвъртфинална фаза на ШЛ и през 1980/81 от Ливърпул на полуфинал за КЕШ.

100 и 0 за Лаам

Филип Лаам стана едва вторият немски футболист, който записва 100 мача в турнира на богатите. След шоуто срещу Юве, защитникът на Баварците е само на 3 мача от рекордьора в тази класация – Оливър Кан. Куриозното в случая е, че Лаам става и първият полеви играч в историята, който не е отбелязал гол в 100 двубоя, като по този показател задминава Алесандро Неста, който е с 99.

75 и 145 за Мюлер

Томас Мюлер изигра 75-тия си мач в Шампионска лига и вече се нарежда на шесто място сред немските футболисти – класация водена от Кан и Лаам. Голът му през първата част беше под номер 145 в професионалната кариера на 26 годишния футболист, което го изравнява с постижението на Дитер Хьонес. След влизането на Байерн в Бундеслигата през 1965 г., само трима играча са вкарали повече попадения от него: Роланд Волфарт е със 155 попадения, Карл-Хайнц Румениге е с 217, а недостижмия Герд Мюлер – с 506.

20 и 29 за Робен

Ариен Робен отбеляза второто попадение за Байерн в мача. Холандецът е едва вторият чужденец, който отбелязва 20 гола за Баварците в Шампионска лига. Водач в тази класация е Джоване Елбер с 23. За 48 мача в турнира с червената фланелка, Робен е замесен в 29 попадения – 20 гола и 9 асистенции.

76 и 1 за Бенатиа

След като 76 дни беше извън терена поради контузия, Меди Бенатиа се завърна в Торино. Мароканецът влезе в игра в 73-та минута, като това беше първата му поява за отбора от мача в Загреб, който се проведе на 9-ти декември 2015.

Източник: fcbayern.de