Байерн България: Любима литература - Байерн България

Прехвърляне към съдържание

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Любима литература

#1
Потребителят е неактивен   carrot 

  • Ултрафен
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4684
  • Регистриран: 07-October 10
  • живущ вСтара Загора
  • любим играч:Мануел Нойер
Това е най-културната тема във форума :) Само за хора с над 3 диоптъра :lol:
0

#2
Потребителят е неактивен   Bayern_Forever 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Член на фенклуба
  • Мнения: 111
  • Регистриран: 17-October 10
  • живущ вСофия
  • любим играч:Бастиян Швайнщайгер
Любимите ми автори са Ерик фон Деникен и Робърт Бовал ако някой въобще чете такива лудории :D
0

#3
Потребителят е неактивен   VladimirFCBM 

  • Герой Социалистического Труда
  • ПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2798
  • Регистриран: 10-October 10
  • живущ вСтара Загора
  • любим играч:Оливер Кан
С диоптрите ще срещна проблем, защото моите ги занижих когато бях на 5-6 години. :strongbench:
0

#4
Потребителят е неактивен   fleur_delacour 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Екип на уебсайта
  • Мнения: 980
  • Регистриран: 07-November 10
  • живущ вДобрич/Мюнхен
  • любим играч:Кан, Робери, Нойер, Лам
Преди малко допрочетох "Последният еднорог" на Питър Бийгъл. Прекрасна книга, много ми хареса, макар че със сигурност не съм разбрала и половината от идеите на автора. Но е наистина невероятна.
0

#5
Потребителят е неактивен   VladimirFCBM 

  • Герой Социалистического Труда
  • ПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2798
  • Регистриран: 10-October 10
  • живущ вСтара Загора
  • любим играч:Оливер Кан
Е защо се подценяваш толкова?
0

#6
Потребителят е неактивен   fleur_delacour 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Екип на уебсайта
  • Мнения: 980
  • Регистриран: 07-November 10
  • живущ вДобрич/Мюнхен
  • любим играч:Кан, Робери, Нойер, Лам
Защото винаги е така. Никога не разбирам всичко, които авторите искат да кажат. Често не виждам в книгите такива неща, които се обясняват в литературната критика или за които ни надуват главите в час по литература. Освен това в контретния случай: книгата ми се струва доста странна на някои места, трудно ми е да разбера какво се има предвид в някои пасажи.
0

#7
Потребителят е неактивен   VladimirFCBM 

  • Герой Социалистического Труда
  • ПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2798
  • Регистриран: 10-October 10
  • живущ вСтара Загора
  • любим играч:Оливер Кан
За мен литературните анализи са илюзия и дори манипулация!Също като висшето образование - средство за контрол над масите, за класификация на хората!Важни са качествата и уменията на човек, а не чии чужди мисли е чел или в коя университетска сграда!Литературата е изкуство, не може просто така да се ограничава!Защо трябва след като някой си, някога, прозрял нещо в текста и ние останалите читатели да виждаме същото!Всеки сам решава как да тълкува нещата.Авторът написва нещо, а нека всеки да реши какво точно е имал предвид и най-вече какво носи за него(читателя).Критиците преди 50 години написали някакви анализи и сега ние сме длъжни да се съобразяваме с тях, а ако някой случайно по време на учебния процес реши да сподели какво е лично за него дадена творба, то той бива бързо наказан с отчайващи оценки.Повръща ми се от теми за есета от типа: "Какво е за теб Ботев?"Как така питате какво е за мен, при условие, че съм длъжен да наизустя съмнително добрата работа на някой изготвил помагало с по 10 правописни грешки на страница!Реши ли човек да прояви малко творчество, веднага му се обяснява, че разтяга локуми и трябва да сяда да учи.Оценителната система по литература в България е болна!Всичко опира до това, кой има по-добра памет да наизусти анализите!Е кой тогава продължава напред - този, който хубаво е зубкал или този, който се опитва да мисли и изказва мислите си...Съвсем друг е въпросът, че същите тези критици могат да грешат сериозно.Сам Ботев знае какво му е било в главата - излял е на хартия свои и идеи и това е.Нека на човек му бъде помогнато да разбере нещата, но не да бъде задължаван винаги да раазбира по един и същ начин!
1

#8
Потребителят е неактивен   Mario_Basler 

  • Специалист - Разбирач
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4499
  • Регистриран: 09-October 10
  • живущ вБългария
  • любим играч:Mia San Mia
В допълнение към твоето мнение ще разкажа една кратка история.НА класно по литература си дадох пищовите на една мома дето я свалях :marto: .Така останал без пищови за класното по БЕЛ и окрилен от това, че съм помогнал на красива девойка в беда :ph34r: реших да си пиша сам.ТАкава муза ме беше обзела ,че изкарах гордо 5! Преди повече от 4 мн трудно ми пишеха,имах си закачка с дргугарката.Та въпросната другарка си имаше лични проблеми и в час или ревеше или крещеше,луда жена.Та тя реши,че съм преписвал най-долно (не ме е хванала), защото не съм бил толкова умен,че да напиша такова есе. 4 месеца не искаше да ми пише оценката в дневника, защото съм бил преписвал и всеки час искаше да ме изпитва. НАкрая и казах,че ще пиша до директорката и до МОН, защото упражнява тормоз върху мен и след като класа някак си застана зад мен,тя ми написа въпросната оценка,казвайки, че аз нямам ПОТЕНЦ
0

#9
Потребителят е неактивен   Боби 

  • Роланд Дисчейн
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3231
  • Регистриран: 22-November 10
  • живущ вПловдив
  • любим играч:Кингсли Коман
аз чета Кинг предимно.изобщо ужаса като жанр е пред всичко останало,което чета.Другият любимец е Ловкрафт,но в България неможем много да прочетем от него за съжаление.Чета и фантастикаи Фентъзи,доколкото има време де
ВЧера почнах 1та от книгите Тъмната Кула
Всъщност знаех,че е по-странна тази първа част,но честно казано ако не бяха последните 10 страници,никога няма да имам мерак да започна 2ра част.
0

#10
Потребителят е неактивен   Mario_Basler 

  • Специалист - Разбирач
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4499
  • Регистриран: 09-October 10
  • живущ вБългария
  • любим играч:Mia San Mia
Това най-много съм го мразел в училището.Един учител да си има любимци и такива, които просто не харесва.Когато имаш различен критерии за оценяване за всеки индивидуално е много много лошо,както за теб,така и за другарката.
0

#11
Потребителят е неактивен   Mario_Basler 

  • Специалист - Разбирач
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4499
  • Регистриран: 09-October 10
  • живущ вБългария
  • любим играч:Mia San Mia

0

#12
Потребителят е неактивен   stavrev 

  • Ултрафен
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3502
  • Регистриран: 11-October 10
[quote name='Mario_Basler' timestamp='1293180244' post='7760']
Това най-много съм го мразел в училището.Един учител да си има любимци и такива, които просто не харесва.Когато имаш различен критерии за оценяване за всеки индивидуално е много много лошо,както за теб,така и за другарката.
0

#13
Потребителят е неактивен   машината 

  • Потребител
  • ПипПип
  • Група: Екип на уебсайта
  • Мнения: 660
  • Регистриран: 13-October 10
  • любим играч:Рой Макай

Преглед на мнениеVladimirFCBM, на 24 December 2010 - 03:31, каза:

За мен литературните анализи са илюзия и дори манипулация!Също като висшето образование - средство за контрол над масите, за класификация на хората!Важни са качествата и уменията на човек, а не чии чужди мисли е чел или в коя университетска сграда!Литературата е изкуство, не може просто така да се ограничава!Защо трябва след като някой си, някога, прозрял нещо в текста и ние останалите читатели да виждаме същото!Всеки сам решава как да тълкува нещата.Авторът написва нещо, а нека всеки да реши какво точно е имал предвид и най-вече какво носи за него(читателя).Критиците преди 50 години написали някакви анализи и сега ние сме длъжни да се съобразяваме с тях, а ако някой случайно по време на учебния процес реши да сподели какво е лично за него дадена творба, то той бива бързо наказан с отчайващи оценки.Повръща ми се от теми за есета от типа: "Какво е за теб Ботев?"Как така питате какво е за мен, при условие, че съм длъжен да наизустя съмнително добрата работа на някой изготвил помагало с по 10 правописни грешки на страница!Реши ли човек да прояви малко творчество, веднага му се обяснява, че разтяга локуми и трябва да сяда да учи.Оценителната система по литература в България е болна!Всичко опира до това, кой има по-добра памет да наизусти анализите!Е кой тогава продължава напред - този, който хубаво е зубкал или този, който се опитва да мисли и изказва мислите си...Съвсем друг е въпросът, че същите тези критици могат да грешат сериозно.Сам Ботев знае какво му е било в главата - излял е на хартия свои и идеи и това е.Нека на човек му бъде помогнато да разбере нещата, но не да бъде задължаван винаги да раазбира по един и същ начин!


0

#14
Потребителят е неактивен   carrot 

  • Ултрафен
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4684
  • Регистриран: 07-October 10
  • живущ вСтара Загора
  • любим играч:Мануел Нойер

Преглед на мнениеVladimirFCBM, на 24 December 2010 - 03:31, каза:

За мен литературните анализи са илюзия и дори манипулация!Също като висшето образование - средство за контрол над масите, за класификация на хората!Важни са качествата и уменията на човек, а не чии чужди мисли е чел или в коя университетска сграда!Литературата е изкуство, не може просто така да се ограничава!Защо трябва след като някой си, някога, прозрял нещо в текста и ние останалите читатели да виждаме същото!Всеки сам решава как да тълкува нещата.Авторът написва нещо, а нека всеки да реши какво точно е имал предвид и най-вече какво носи за него(читателя).Критиците преди 50 години написали някакви анализи и сега ние сме длъжни да се съобразяваме с тях, а ако някой случайно по време на учебния процес реши да сподели какво е лично за него дадена творба, то той бива бързо наказан с отчайващи оценки.Повръща ми се от теми за есета от типа: "Какво е за теб Ботев?"Как така питате какво е за мен, при условие, че съм длъжен да наизустя съмнително добрата работа на някой изготвил помагало с по 10 правописни грешки на страница!Реши ли човек да прояви малко творчество, веднага му се обяснява, че разтяга локуми и трябва да сяда да учи.Оценителната система по литература в България е болна!Всичко опира до това, кой има по-добра памет да наизусти анализите!Е кой тогава продължава напред - този, който хубаво е зубкал или този, който се опитва да мисли и изказва мислите си...Съвсем друг е въпросът, че същите тези критици могат да грешат сериозно.Сам Ботев знае какво му е било в главата - излял е на хартия свои и идеи и това е.Нека на човек му бъде помогнато да разбере нещата, но не да бъде задължаван винаги да раазбира по един и същ начин!


Принципно правилно разсъждаваш, аз лично никога не съм чел литературни анализи, също като в математиката, и в литературата си има логика, която е уловима и дава целия смисъл на нещата. Но както в математиката, така и в литературата в българската образователна система се цени наизустяването. Тотална грешка и някои хора, които не помнят нещата наизуст, като мен, се борят с години със системата. Ако има нещо, което да развива аналитичния ум на българина, това е трудния живот и мечтите за далавера и бързи печалби.



1

#15
Потребителят е неактивен   Боби 

  • Роланд Дисчейн
  • ПипПипПипПипПип
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3231
  • Регистриран: 22-November 10
  • живущ вПловдив
  • любим играч:Кингсли Коман
прекалено много сме свилкнали и сме преврнали в клише "Българина това,българина онова".
Защо си мислите ,че само в България учебният процес се развива по този начин?
навсякъде е така.
0

Споделете тази тема чрез:


  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители