Фактите преди „Байерн“ – „Бенфика“

Байерн Мюнхен приемат португалския шампион Бенфика в първи четвъртфинален мач от Шампионска лига утре в 21:45 ч

Лидерите в Бундеслигата се нуждаеха от добавено време, за да отстранят Ювентус. Те са само на два мача от пето поредно участие в полуфиналната фаза на най-престижния клубен турнир в света.

Ако започнем мача с мисълта колко гола ще вкараме, ще направим голяма грешка“, заяви Пеп Гуардиола. „Понякога е трудно да играеш мач докато вече си се настроил за следващия“.

Треньорът на баварците напомни на играчите си, че да победиш отбор, който е с 19 победи от 20 мача в първенството си не е лесна задача. „Наистина съм впечатлен от Бенфика“, каза каталунецът. „Те са добре организиран и много компактен отбор, който не оставя големи пространства между различните линии във формацията“.

Статистика преди мача

• Байерн са спечелили всички три срещи с Бенфика, като стигат всеки път стигат до финала, като вдигат трофея два пъти
  • Статистиката на баварците в четвъртфиналите на турнира е 17 победи и 9 загуби
  • Байерн са непобедени на Алианц Арена през този сезон в Шампионска лига
  • Миналата година отборът на Пеп Гуардиола отново се изправи срещу португалски противник – Порто. Те загубиха първия мач с 1:3, но удспяха да спечелят реванша с 6:1.
  • Артуро Видал беше в отбора на Ювентус, който беше победен на полуфиналите в Лига Европа през сезон 2013/2014
  • Бенфика участват на четвъртфинал в Шампионска лига за първи път от сезон 2011/2012
  • На осминафиналите португалците отстраниха Зенит с общ резултат 3:1
  • Бенфика са спечелили само две от последните си осем гостувания в Европа – срещу Зенит и Атлетико Мадрид (в групите на турнира)
  • При последното си гостуване в Германия, Бенфика губят с 1:3 от Байер Леверкузен. Това се случва в груповата фаза миналия сезон. Статистиката им от мачовете на немска земя е – 2 победи, 6 равенства и 13 загуби
  • Вратарят на Бенфика – Жулио Сезар, беше в отбора на Интер, който победи Байерн с 2:0 на финала в Шампионска лига през 2010 г