Томас Мюлер: „Бяхме изтощени преди дузпите“

Томас Мюлер заяви, че футболистите на Байерн са били изтощени след последния съдийски сигнал при победата над Борусия Дортмунд за купата на Германия.

След стахотна битка през целите 120 минути, мачът стигна до изпълнение на дузпи, при които баварците успяха да спечелят с 4:3 и да се поздравят с 18-ти триумф в турнира за купата на страната. Това е 11-ти дубъл за отбора в Германия.

Според Мюлер психиката на отбора е допринесла най-много за победата

„Дузпите са винаги на психична основа. Бяхме изтощени след 120 минути“, каза той пред ARD.

„Щяхме са сме много тъжни, ако бяхме загубили. Според мен играхме добре, но изпитвахме трудности в последната фаза.

„Всички знаем колко са силни Дортмунд. Марко Ройс и Хенрик Мхитарян бяха много опасни, но се радваме, че спечелихме толкова труден мач.

„Можеше всичко да се случи, това е магията на купата“.

Източник: goal.com